Gminne rowery w Michałowicach

Michałowice

Michałowice dołączają do grona miast i gmin, które swoim mieszkańcom ułatwiają korzystanie z komunikacji rowerowej. W piątek ruszył pilotażowy program „Rower Gminny”, na który składa się stacja i 10 rowerów.

Operatorem systemu jest ta sama firma, która odpowiada m.in. za warszawskie Veturilo czy Grodziski Rower Miejski. Stacja znajduje się przy siedzibie urzędu gminy w Regułach, a każdy jednoślad można bezpłatnie wypożyczyć na 12 godzin.

Jak korzystać z tego programu? – W pierwszej kolejności należy wejść na stronę www.rower.michalowice.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata inicjalna podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu „Rower Gminny”, o ile wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń.Ważne: konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wynajmy), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł – informuje Michał Dąbrowski z Nextbike Polska.

Aby rower wypożyczyć trzeba skorzystać z komputera stacji, wpisać numer telefonu, PIN nadany przy rejestracji w serwisie i postępować zgodnie ze wskazówkami. – Z rowerów na chwilę obecną, z racji tego, że jest to projekt pilotażowy korzystać można wyłącznie w obrębie gminy Michałowice – zaznacza Dąbrowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.