Gmina Raszyn walczy o ośrodek zdrowia

Region

Władze gminy Raszyn chcą przejąć na własność budynek ośrodka zdrowia przy ul. Szkolnej razem z otaczającym terenem. Obecnie nieruchomość ta należy do miasta Warszawy.

Januszowi Rajkowskiemu, wójtowi Raszyna marzy się gminny ośrodek zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem budynek jest w opłakanym stanie, a pacjenci muszą czekać w długich kolejkach. Aby zmienić tę rzeczywistość gmina chce przejąć całą nieruchomość na własność. Na czwartkowej sesji Rady Miasta Warszawy stołeczni rajcy mają głosować w tej sprawie. Być może Warszawa odda Raszynowi ten obiekt.

– To nie jest oczywiste. Jak się dowiedziałem, ZOZ Ochota, który obecnie sprawuje pieczę nad ośrodkiem zdrowia w Raszynie, na tym zarabia – zdradził nam wójt Rajkowski. – Tak nie może być. Rozumiem, gdy na służbie zdrowia zarabiają firmy prywatne, ale jeśli to jest państwowe, to pieniądze powinny iść na utrzymanie budynku i rozwój oferty – dodał.

Rozbudowa całego ośrodka i nowe wyposażenie będzie kosztować 10 mln zł. – To zbyt duże pieniądze, aby inwestować je w nieswoją własność. Ja takiego ryzyka nie podejmę – tłumaczy wójt Raszyna.

Jeżeli decyzja Rady Warszawy będzie pomyślna dla Raszyna, to od razu ma być ogłoszony przetarg na modernizację. Plany, jakie przedstawił nam Rajkowski, w pierwszej kolejności zakładają budowę nowego obiektu przy dotychczasowej siedzibie ośrodka zdrowia. Drugim krokiem będzie przeprowadzka do tego budynku wszystkich oddziałów i modernizacja starego gmachu, który powstał w 1967 roku. Na końcu zostanie wybudowany łącznik, który pozwoli na funkcjonowanie bez przeszkód w obu budynkach.

– Chcemy, aby poza podstawową służbą zdrowia, funkcjonowały tam m.in. rehabilitacja i rentgen – powiedział wójt Rajkowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.