Gmina Raszyn ograniczy ruch na niektórych ulicach

Region

Na trzech ulicach w gminie Raszyn już we wrześniu mają pojawić się znaki ograniczające ruch samochodów ciężarowych. O takie rozwiązanie wnioskowali mieszkańcy.

Mowa o ul. Spółdzielczej, Lotniczej i Poniatowskiego. Od pewnego czasu ulicą Lotniczą przejeżdża bardzo dużo samochodów ciężarowych. Ich celem jest plac budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Ciężkie pojazdy stały się zmorą mieszkańców spokojnej ulicy. Gdy ich cierpliwość wyczerpała się, wystosowali pismo do władz gminy z prośbą o umieszczenie odpowiednich znaków drogowych ograniczających ruch samochodów powyżej 3,5 t. Gmina przychyliła się do tego wniosku.

– Nie dziwie się mieszkańcom, że protestują. Od godz. 7.00 do 9.00 to bardzo popularny przejazd wśród kierowców – powiedział nam Mirosław Chmielewski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Oczekiwane znaki mają być wprowadzone we wrześniu. Pojawią się one również na równoległych ulicach Spółdzielczej i Poniatowskiego, aby wyeliminować ryzyko, że kierowcy ciężarówek wybiorą inną drogę gminną.

To nie koniec zmian. W przyszłym roku gmina planuje opracować nową organizację ruchu dla całej wschodniej części Raszyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.