Gmina pomaga powiatowi

Region

Dzięki pomocy finansowej gminy powstanie ścieżka rowerowa i zostanie dokończona modernizacja ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej przegłosowana została uchwała o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 500 tys. zł dla grodziskiego powiatu. – Bardzo nam zależało na tym, aby przyśpieszyć te inwestycje, dlatego pożyczyliśmy powiatowi pieniądze – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Dzięki temu, jeszcze w tym roku zostanie wybudowana ścieżka rowerowa z Grodziska Mazowieckiego do Marynina. Będzie to część trasy prowadzącej przez Kady, Książenice i Marynin do Siestrzenia. Z kolei modernizacja ul. Montwiłła będzie kolejnym etapem przebudowy tej drogi aż do Adamowizny.

 Do tej pory modernizacja części ul. Montwiłła została wykonana dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Mokronoskich. Przebudowę wznowiono w kwietniu, a zakończono w lipcu 2010 r. realizując odcinek o długości 930 m.

Modernizacja jest częścią przebudowy drogi powiatowej Grodzisk Mazowiecki – Józefina. Jej głównym celem jest połączenie dróg: wojewódzkiej nr 719 i krajowej nr 8 oraz krajowej nr 2 z krajową nr 8 poprzez wojewódzką nr 579. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.