Gmina zaoferowała mieszkanie pogorzelcom

Otrębusy

Nie mogą wrócić do wynajmowanego domu przy ul. Łosia w Otrębusach, gdyż nie nadaje się on do zamieszkania. Pożar pozbawił pięcioosobową rodzinę z Ukrainy dachu nad głową. Gmina Brwinów zaoferowała pogorzelcom mieszkanie socjalne.

Obecnie rodzina znalazła schronienie u znajomych w Milanówku, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Troje dzieci uczęszcza do szkoły w Otrębusach. Znalezienie mieszkania jest głównym celem rodziny.

Pięcioosobowa rodzina może liczyć na wsparcie mieszkańców Otrębus oraz gminy Brwinów. Magistrat przekazał pogorzelcom pomoc finansową na zaspokojenie najpotrzebniejszych potrzeb. Gmina ma dla rodziny również propozycję mieszkania. – Oferta dotyczy mieszkania socjalnego w Mosznie. Lokal składa się z pokoju, kuchni oraz łazienki. Takie mieszkania przyznawane są na podstawie kryterium dochodowego bądź w sytuacjach takich jak ta – mówi Sławomir Walendowski, zastępca burmistrza gminy Brwinów.

Brwinowski magistrat doskonale zna tę rodzinę i monitoruje jej sytuację. – Przebywają w Polsce od 10 lat. Dzieci chodzą do szkoły w Otrębusach. Przeprowadziliśmy wywiad z mężczyzną, dzięki któremu poznaliśmy ich problemy. Znajdują się pod opieką pomocy społecznej – przedstawia zastępca burmistrza Brwinowa.

Rodzina otrzymała propozycję mieszkania, jednak osobną kwestią jest to, czy z niej skorzysta. Lokal znajduje się w Mosznie, a poszkodowani chcieliby wrócić do Otrębus. Niektórzy wyrażają zdziwienie zaangażowaniem brwinowskiego magistratu w sprawę. – Gmina Brwinów traktuje wszystkich swoich mieszkańców jednakowo – podkreśla Walendowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.