Gmina rozdała 2 tys. kart mieszkańca

Brwinów

Mowa o gminie Brwinów, w której została wydana dwutysięczna karta mieszkańca. Odebrał ją Marcin Daniszewski.

Brwinowska Karta Mieszkańca przysługuje tym mieszkańcom, którzy odprowadzają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie oraz deklarują, że ich miejscem zamieszkania jest właśnie gmina Brwinów. Ostatnio wydano dwutysięczną kartę mieszkańca! – Bardzo się cieszę z karty. Mam nadzieję, że trzytysięczną posiadaczką karty mieszkańca będzie moja żona – powiedział Marcin, odbierając kartę oraz upominek niespodziankę.

Po co wyrabiać taką kartę? Jakie korzyści z posiadania jej płyną? Posiadacze mogą skorzystać z rabatów i zniżek w różnych miejscach, np. bezpłatne lub ulgowe przejazdy komunikacją miejską. Pełną listę ulg sprawdzicie tutaj.

Co zrobić, by ją otrzymać? – Aby otrzymać kartę, należy zabrać ze sobą dowód osobisty (w przypadku dzieci i młodzieży – legitymację szkolną) oraz kopię pierwszej strony formularza rozliczeniowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy. Osoby między 13. a 18. rokiem życia, które są uprawnione do otrzymania karty, mogą osobiście złożyć wniosek wypełniony i podpisany przez rodziców z załączoną pierwszą stroną formularza PIT, a także samodzielnie odebrać kartę pod warunkiem okazania przez nich legitymacji szkolnej oraz kserokopii dowodu osobistego jednego z rodziców – czytamy na stronie Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.