Gmina podpisuje i buduje

Żabia Wola

W 2017 roku przy ul. Leśnej w w Żabiej Woli ma powstać przedszkole. Planowana jest również budowa sali sportowej w szkole podstawowej w Ojrzanowie. Gmina podpisała umowy z wykonawcami obu inwestycji.

Budowa przedszkola to kosztowna inwestycja. Gmina na ten cel przeznaczy ponad 5 mln zł, bo tyle za realizację zadania wyliczyła firma, która wygrała przetarg. W postępowaniu do urzędu wpłynęło dziewięć ofert. Umowa z firmą Marbudex została już podpisana, co oznacza, że pierwsze prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Na początek konieczne jest uporządkowanie terenu przy ul. Leśnej 2, który jest zakrzaczony.

Przedszkole będzie miało powierzchnię 1029 m2. W budynku zostaną wykorzystane odnawialne źródła energii. Obiekt będzie składał się z czterech sal, które mają pomieścić około 100 dzieci. Przedszkole zostanie wyposażone w zaplecze administracyjne oraz kuchenno-techniczne. Prace budowlane powinny zakończyć się do 31 maja 2017 roku.

W ramach rozbudowy Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie powstanie sala sportowa. Wokół inwestycji powstało zamieszanie. Pierwotnie gmina wybrała wykonawcę, który złożył ofertę opiewającą na ponad 12 mln zł. Od decyzji złożone zostało odwołanie. Krajowa Izba Odwoławcza uznała je za zasadne, a więc konieczny stał się ponowny wybór wykonawcy.

Za wykonanie sali sportowej będzie odpowiadała firma Hegor. Jak będzie wyglądał obiekt? Sala sportowa o wymiarach 20×40 będzie wyposażona w wielofunkcyjne boisko do gry w siatkówkę, piłkę ręczną czy unihokeja. W związku z inwestycją planowany jest remont szkoły. Zamontowane zostaną kolektory słoneczne, a także instalacja centralnego ogrzewania. Dla bezpieczeństwa uczniów wprowadzony zostanie monitoring.

Planowany termin realizacji inwestycji to 2017 rok.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.