Gmina dołożyła, policja samochód kupiła

Brwinów

Policjanci z Brwinowa mogą pochwalić się nowym nabytkiem. Przy wsparciu gminy Brwinów komenda zakupiła Kię Ceed, ale na tym nie koniec. Niebawem funkcjonariusze zyskają kolejny pojazd.

Kierowcy często podkreślają, że samochód to skarbonka bez dna. Na własnej skórze przekonali się o tym policjanci z Brwinowa. Wysłużona Kia Ceed coraz częściej miewała usterki i musiała odwiedzać warsztat samochody. Łącznie auto przejechało 358 tys. km, więc nadszedł czas, żeby ją wymienić. Nowa Kia Ceed ma służyć komendzie przez kolejne lata.

Pojazd kosztował 70 tys. zł, z czego połowę sumy dołożyła gmina Brwinów. – Planując budżet przewidzieliśmy ok. 40 tys. zł dotacji dla policji. W międzyczasie okazało się, że przy większym zamówieniu, na całą Polskę, mundurowi mogą dostać zniżkę na zakup samochodów. Po modyfikacjach przekazaliśmy komendzie 55 tys. tys. Nowa Kia Ceed kosztowała 70 tys. zł, gmina pokryła połowę tej kwoty – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Kia Ceed ma być głównie wykorzystywana jako samochód patrolowy. Policjanci liczą, że pojazd będzie im służył przez długie lata. Brwinowska komenda udała się na nieco większe zakupy. – Za 40 tys. zł do policji trafi mniejszy samochód. Przede wszystkim ma służyć dzielnicowym, którzy muszą pojechać w określone miejsce w celach służbowych. Dzięki temu będą mieli samochód, który im to ułatwi. Z pewnością jest bardzo potrzebny komendzie. Również kolejna Kia wymaga wymiany. W tym wypadku również będziemy chcieli udzielić policji wsparcia – mówi Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.