Gmina bierze się za skrzyżowanie

Brwinów

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Biskupickiej z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej w Brwinowie zostanie przebudowane. Zgodnie z planem pojawi się tam rondo. Gmina wzięła się ostro do roboty, jednak obecnie załatwia kwestie formalne.

Ul. Biskupicka leży w ciągu drogi wojewódzkiej nr 720 i jest jedną z kluczowych ulic w Brwinowie, którą można m.in. dojechać do autostrady A2. Z kolei ul. Armii Krajowej jest łącznikiem ul. Piłsudskiego i ul. Powstańców Warszawy. Ul. Piłsudskiego kierowcy dojeżdżają do autostrady. Skrzyżowanie trzech wspomnianych ulic ma zostać przebudowane. Sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć gmina. – Jakiś czas temu porozumieliśmy się z Województwem Mazowieckim na temat współpracy przy przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Biskupickiej z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej w Brwinowie – przedstawia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Brwinowski magistrat wziął na siebie ciężar sfinansowania projektu budowy ronda na skrzyżowaniu, zakupu od parafii św. Floriana prawie 600 mkw narożnika działki plebanii. Teraz ten zostanie nieodpłatnie przekazany na rzecz województwa. Dodatkowo gmina zapłaci odszkodowanie za wywłaszczenie fragmentu jednej z działek. Brwinów przekaże nieodpłatnie na rzecz województwa ponad 800 mkw gminnej ul. Armii Krajowej w celu wykorzystania na skrzyżowanie. – Ponadto, zobowiązaliśmy się dołożyć się do kosztów przebudowy tego skrzyżowania – uzupełnia burmistrz Brwinowa.

Na jakim etapie jest realizacja gminych zobowiązań? – Projektowanie jest w trakcie. W czerwcu chcemy złożyć wniosek do wojewody mazowieckiego o wydanie decyzji zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Nabyliśmy 596 mkw od parafii. Kilka tygodni temu wydzieliliśmy część ul. Armii Krajowej i do połowy czerwca planujemy przekazać ją województwu darowizną wraz z działką kupioną od parafii – podaje Kosiński.

Jak widać gmina krok po kroku realizuje zobowiązania, które wzięła na siebie. Warto dodać, że zgodnie z projektem chodniki i ciągi pieszo-rowerowe połączą się z tymi istniejącymi już na Armii Krajowej, Piłsudskiego oraz Biskupickiej. Kiedy można się spodziewać rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania? – Nie potrafię określić terminu budowy tego ronda. Wszystko zależeć będzie od terminu wydania decyzji ZRID przez Wojewodę oraz możliwości finansowych Samorządu Województwa Mazowieckiego w kolejnych latach – wyjaśnia brwinowski włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.