Głosuj na nazwę dębu!

Brwinów

Dąb szypułkowy rosnący przy ul. Pszczelińskiej 8 jest najstarszym drzewem w Brwinowie i pomnikiem przyrody. Ale do tej pory nie ma swojej nazwy. Dlatego burmistrz zorganizował konkurs, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Obecnie trwa głosowanie nad wyborem ostatecznej nazwy.

Dąb rosnący przy Pszczelińskiej 8 ma 335 lat. Jego rozmiary budzą ogromne wrażenie – drzewo ma aż 483 cm w obwodzie! Dąb na trwałe wpisał się w historię Brwinowa i stał się ważnym pomnikiem na terenie gminy. Mieszkańcy mieli okazję zagłębić się w jego historię. Burmistrz Brwinowa w maju ogłosił konkurs na nazwę najstarszego drzewa na terenie gminy.

Urząd liczył na twórczość oraz zaangażowanie mieszkańców, którzy mogli nadsyłać swoje propozycje do 29 maja. – Pomysł zorganizowania konkursu spodobał się mieszkańcom. Ponad 30 osób wzięło udział w pierwszym etapie konkursu, przesyłając swoje propozycje. Komisja konkursowa wyłoniła spośród nich trzy: Brwidąb, Brwinosław i Starodziej. Ostatecznego wyboru dokonają internauci – czytamy na stronie Brwinowa.

Zatem głos zostanie oddany w ręce mieszkańców, którzy mogą głosować za pośrednictwem Facebooka. Jak to zrobić? – Wytypowaną przez siebie nazwę (w pełnym brzmieniu lub numer wg kolejności alfabetycznej) należy wpisać jako komentarz pod postem. Każdy użytkownik serwisu może zagłosować tylko jeden raz – napisano na stronie gminy.

Głosowanie potrwa do 12 czerwca, swój głos można oddać TU. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną, czyli aparat fotograficzny. Pozostali finaliści mogą liczyć na nagrody niespodzianki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.