Głosowanie poza swoim okręgiem łatwiejsze

Region

Zagłosowanie poza miejscem zameldowania będzie możliwe bez wizyty w urzędzie gminy. MSWiA na portalu ePUAP udostępniło nową usługę – „Dopisanie do spisu wyborców”.

Po jej wdrożeniu w urzędach obywatel będzie mógł zgłosić chęć głosowania w dowolnym miejscu w Polsce bez konieczności odwiedzania macierzystego urzędu. Wszelkie formalności z tym związane załatwi bez wychodzenia domu.

Jak wyjaśnia Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, aby  skorzystać z usługi, obywatel powinien posiadać konto i zalogować się do portalu www.epuap.gov.pl, w katalogu usług publicznych wyszukać usługę „dopisanie do spisu wyborców”, wypełnić formularz i przesłać go do właściwego urzędu.

Następnie urzędy gmin, na podstawie wniosków otrzymanych od mieszkańców zaktualizują sporządzone przez siebie spisy wyborców.
 
W celu udostępnienia usługi obywatelom, urzędy muszą posiadać konto na platformie ePUAP z uprawnieniami Instytucji Publicznej, a następnie zainstalować i skonfigurować usługę.

Niezbędne informacje wraz z instrukcją instalacji oraz instalatorem usługi znajdują się na stronie www.epuap.gov.pl w dziale Administracja -> zainstaluj usługę -> Krajowe Biuro Wyborcze.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.