Głośne megafony na stacji PKP

Pruszków

Mieszkańcy okolic stacji PKP w Pruszkowie i pasażerowie od kilku dni alarmują, że megafony nadające komunikaty dla podróżnych są tak głośne, że zakłócają spokój. Jak zapewniają kolejarze, urządzenia zostały już wyregulowane.

W ciągu ostatnich kilku dni z prośbą o interwencję w tej sprawie zgłosiło się do naszej redakcji wielu czytelników. Nie tylko tych, którzy mieszkają w sąsiedztwie stacji, ale tez pasażerów, którym głośne megafony nie umilały oczekiwania na pociąg. – Proszę o interwencje w sprawie zbyt głośnego nadawania komunikatów na dworcu PKP w Pruszkowie. Od wczesnych godzin rannych do późnych godzin nocnych komunikaty nadawane są bardzo głośno. Natężenie głośności powoduje wyraźną słyszalność tych komunikatów w blokach mieszkalnych w bezpośredniej bliskości dworca. Nawet przy szczelnie zamkniętych oknach – zaznacza Krzysztof.

Z pytaniem o działanie megafonów zwróciliśmy się bezpośrednio do PKP PLK. – Po otrzymaniu zgłoszenia na temat natężenia komunikatów na stacji w Pruszkowie, natychmiast to sprawdziliśmy. Wczoraj głośność urządzeń została wyregulowana. Zależy nam na tym, aby komunikaty głosowe były dobrze słyszalne przez pasażerów i nie ingerowały w obszar poza stacją – mówi nam Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Zapewnienia, zapewnieniami… Dajcie znać, czy sytuacja poprawiła się!

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Głośne megafony na stacji PKP”

 1. Darek pisze:

  Dajcie spokoj. Wcale nie jest glosno. Wiem bo tam mieszkam !

 2. PKP pisze:

  Najpierw źle bo brak teraz źle bo za głośno a zaraz będzie źle bo za cicho

 3. LD pisze:

  Już się nie maciego czego czepiać ???

 4. Ktoś pisze:

  Trzeba było kupić mieszkanie na peronach byłoby ciszej.

 5. ParkTadeusza pisze:

  Aleje Jerozolimskie
  Pruszków

  Pomiar interpolowany
  110
  Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu
  Pomiary na żywo
  PM10
  393 %
  196 µg/m³
  PM2.5
  531 %
  133 µg/m³
  PM1
  78 µg/m³
  TEMPERATURA
  -3 °C
  WILGOTNOŚĆ
  94 %
  CIŚNIENIE
  1029 hPa
  Sory że nie na temat ……… ale ktoś musi na to zwrócić uwagę -bo najwyraźniej WPR24 omija temat (bo po co ludzi informować o rzeczach istotnych dla mieszkańców – lepiej pisać o drobnych incydentach.Naszych włodarzy też nie interesuje
  Powietrze jakim oddychamy.Jest ktoś w tej redakcji kto interesuje sie tym?

 6. Gość pisze:

  Komunikaty są słyszalne również przy ul. Robotniczej. A co z przejściem podziemnym? Perony oddane a przy remoncie przejścia podziemnego znowu nie ma nawet pół robotnika, kiedy wreszcie będzie normalne dojście do peronów?

 7. Anonim pisze:

  Jeszcze w weekend komunikaty były bardzo dobrze słyszalne przy CBKO. Jest to około 800 metrów od końca peronu. Do najbliższego budynku mieszkalnego jest tylko 50 metrów.

 8. Pruszkowianin pisze:

  Glosne komunikaty to nie przypadek – maja ostrzegac wszystkich, czesto nieswiadomych, o zagrozeniu podczas przechodzenia na strone zbikowska. Tam nie ma zartow, trzeba na siebie uwazac!

 9. Mm pisze:

  Niestety nadal są głośne. Od rana słuchać zapowiedzi. Te pół tonu to widocznie nadal za mało.

 10. Beata pisze:

  Głośność głośnością, a ja bym chciała żeby nadawane komunikaty były zgodne z prawdą

  • Anonim pisze:

   Tak, dokładnie. Zapowiedzi sobie a pociągi sobie. Wielokrotnie z megafonu zapowiadali, że pociąg wjedzie a go nie było. Czasami ani tego ani kolejnych, które również były zapowiadane, że wjadą. Albo zapowiadają, że jakiś pociąg się spóźni 30 minut, a tu za kilka minut pociąg wjeżdża. Część osób po usłyszeniu takiego komunikatu idzie szukać innych możliwości przejazdu. Nas bardziej interesuje kiedy przyjedzie najbliższy pociąg, a nie że jakiś drugi czy trzeci w kolejności spóźni się 20 czy 30 minut.

 11. Anonim pisze:

  Możę też wyregulują klaksony w pociągach. Są wyjątkowo upieredliwe ,szczególnie w Parzniewie.

 12. Marcinos WPR pisze:

  ogólnie dziś komunikaty były o pół tonu ciszej 🙂
  a to że wcześniej były głośne to fakt słychać je nawet było pod galerią nowa stacja a pewnie dzięki temu to i klienci się nie spóźniali na pociągi 🙂

 13. Ola pisze:

  Megafony są głośne. A komunikaty nie prawdziwe

 14. JA pisze:

  Koleje Mazowieckie wypadałoby natomiast poprosić o wyregulowanie głośności automatycznych zapowiedzi w pociągach. Czasami i tam głośniki „ryczą” podróżnym nad głową…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły