Ginekologia na Wrzesinie wysoko w rankingu WPROST

Pruszków

Oddział ginekologiczno-położniczy pruszkowskiego szpitala powiatowego na Wrzesinie znalazł się w rankingu najlepszych tego typu placówek w Polsce według magazynu WPROST.

Oceną oddziałów szpitalnych w kilku dziedzinach leczenia na zlecenie WPROST zajął się „Menedżer Zdrowia”, znane branżowe czasopismo medyczne. Ranking powstał na podstawie kilku tysięcy ankiet. – Pod lupę wzięliśmy to, co dla pacjentów najważniejsze: zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę personelu i łóżek szpitalnych. Ankiety zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Nasi konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniliśmy oddziały – zaznaczają autorzy rankingu.

Oddział ginekologiczno-położniczy szpitala powiatowego na Wrzesinie uplasował się na 40. miejscu z 61 oddziałów ujętych w zestawieniu. To spory sukces, bo jeszcze niedawno o takim wyróżnieniu można było tylko pomarzyć. – Miejsce wśród najlepszych oddziałów ginekologicznych w Polsce, w tak prestiżowym rankingu, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem, że warto i trzeba wprowadzać zmiany. W szpitalu pruszkowskim od roku pracuje w zdecydowanej większości nowy zespół lekarzy i położnych. To ich zasługą jest poszerzony zakres operacji, nowe procedury i nowa jakość – komentuje Tomasz Sławatyniec, dyrektor szpitala.

Z wysokiego miejsca pruszkowskiej lecznicy cieszą się też władze powiatu. – Ten wynik cieszy podwójnie bo po pierwsze jest dowodem na to, że w szpitalu powiatowym dzieją się dobre rzeczy, które przekładają się bezpośrednio na komfort i zadowolenie pacjentów. Po drugie, bo jest to najlepszy dowód na to, że podejmowane przez Zarząd i Radę Powiatu decyzje co do inwestycji w szpital przynoszą wymierne efekty – mówi Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego. – Ta nagroda i fakt, że oddział ginekologiczny naszego szpital jest w ścisłej czołówce Mazowsza jeśli chodzi o liczbę urodzeń dzieci są tego najlepszym możliwym dowodem – dodaje.

Rzeczywiście, szpital powiatowy w Pruszkowie w ostatnim czasie przeszedł dużą metamorfozę. Tydzień temu informowaliśmy o otwarciu nowej izby przyjęć i wyremontowanych oddziałów. Więcej na ten temat znajdziecie tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.