Gdzie zagra WOŚP?

Region

Chcą grać do końca świata i jeden dzień dłużej. W niedzielę, 15 stycznia, odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać datki, zaś sztaby szykują liczne atrakcje.

Dzięki wsparciu WOŚP wiele szpitali zyskało nowoczesny i niezwykle potrzebny do leczenia sprzęt. Pacjenci widząc serduszko na aparaturze mają świadomość, że wspólny wysiłek tysięcy wolontariuszy i darczyńców daje szansę na powrót do zdrowia. 15 stycznia WOŚP będzie zbierał środki dla dzieci z oddziałów ogólnopediatrycznych i zapewnienia godnej opieki seniorom.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagości również w naszym regionie. Niezwykle ciekawie będzie w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Początek o 10.00. W programie występy szkół tańca, pokazy sztuk walki, jasełka, a także prezentacja historycznej grupy rekonstrukcyjnej. 

Cztery sztaby pojawią się w Pruszkowie. Orkiestra zagra w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej, Zespół Szkół nr 1 przy ul. Promyka, Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego. Każda placówka przygotowuje własny program, w którym nie zabraknie atrakcji.

W dzieło niesienia pomocy włącza się również Piastów. Start o 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej. Będzie można skorzystać z wymienialni książek, pograć w planszówki i wziąć udział w licytacji. O 18.30 ognisko z kiełbaskami dla mieszkańców. W Komorowie sztab zostanie zorganizowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy al. Marii Dąbrowskiej 12/20. Start o 14.00. W programie m.in. występy klasowe, pokazy akrobatyczne i wokalne gimnazjalistów.

Orkiestry nie zabraknie również w Nadarzynie. Koncerty, licytacje, występy dzieci, pokaz tańca i baletu. To wszystko w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury od 15.00. Sztab WOŚP pojawi się również w Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła II w Podkowie Leśnej. Start imprez o 14.00 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. W planie m.in. pokaz wozu bojowego OSP Żółwin, pokaz pierwszej pomoc oraz koncert zespołu Gorgonzolla.

Lista sztabów w naszym regionie:

Brwinów – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2
Grodzisk Mazowiecki – Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
Jaktorów – Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Warszawska 88
Komorów – Zespół Szkół, al. M. Dąbrowskiej 12/20
Milanówek – Hufiec ZHP im. J. Kusocińskiego, ul. Królewska 69
Nadarzyn – Nadarzyński Ośrodek Kultury, Pl. Piłsudskiego 42
Nowa Wieś – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Główna 96
Piastów – Hufiec ZHP Piastów, Bohaterów Wolności 23
Podkowa Leśna – Zespół Szkół, ul. Jana Pawła II 20
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 10, Pływacka 16
Pruszków – Zespół Szkół nr 1, Promyka 24/26
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 2, Jasna 2
Pruszków – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych, Gomulińskiego 2

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.