Gdzie na Sylwestra?

Region

Trwa już odliczanie ostatnich godzin tego roku. Z niecierpliwością czekamy na zabawę sylwestrową. Gdzie możemy spędzić tę wyjątkową noc?

Jedni w myśl piosenki Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” udadzą się na bankiet, gdzie królować będzie dobra muzyka i taniec. Inni wybiorą kameralny klimat i zdecydują się spędzić sylwestra na domówkach. Świętowanie wraz ze znajomymi to również dobra propozycja na powitanie Nowego Roku.

Jednak na tym możliwości się nie kończą. Niektóre samorządy przygotowały dla mieszkańców sylwestrowe propozycje. Efektownie w Nowy Rok planują wejść władze Pruszkowa. Nie zabraknie barwnego pokazu fajerwerków, a także muzyki. Impreza ma potrwać do 1.00 – Nowy Rok powitamy tradycyjnie na placu Jana Pawła II w Pruszkowie. Zaczynamy o godzinie 23.00 koncertem zespołu Kalibra. 20 minut przed północą będzie czas na życzenia. Z kolei na kwadrans przed Nowym Rokiem zaczniemy laserową opowieść o historii Pruszkowa i stuleciu, które będziemy obchodzić w 2016 roku. Myślę, że będzie to bardzo efektowny pokaz, w fantastycznym nastroju. Całkowicie wygasimy światło na placu. Królować będą lasery, głos lektora i muzyka. Punktualnie o północy fajerwerki w wersji „na bogato” – opisuje  Witold Konieczny z biura promocji miasta Pruszków.

W Grodzisku Mazowieckim do zabawy ma porywać muzyka zespołu  Rock Union. Na placu przed Centrum Kultury mieszkańcy będą mogli zgromadzić się już o 22.00. Nie zabraknie również fajerwerków. Pojawiła się również oferta dla miłośników kina. W Centrum Kultury odbędą się przedpremierowe pokazy dwóch filmów – „Słaba płeć” i „Excentrycy czyli po słonecznej stronie nocy”. Start o 19.45, koszt 50 zł. Kinomaniacy powitają Nowy Rok lampką szampana.

Uroczyście 2016 r. będzie witany w Piastowie. Dla miasta to rok jubileuszu 90-lecia nadania nazwy. O północy mieszkańcy tradycyjnie spotkają się na placu Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Warszawska 24), aby wspólnie podziwiać fajerwerki.

Mieszkańcy naszego regionu mogą również bawić się w Warszawie. Na błoniach stadionu PGE Narodowego wystąpią: Lemon, Grubson oraz Perfect. Wszyscy powitają Nowy Rok lampką szampana i będą ekscytować się dwunastominutowym pokazem świetlno-pirotechnicznym.

W Brwinowie mieszkańcy tradycyjnie spędzą sylwestra na domówkach. Również Michałowice, Nadarzyn, Raszyn, Milanówek i Podkowa Leśna nie organizują ogólnodostępnych atrakcji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.