Gdzie na Mikołajki?

Region

Wszyscy biegają po sklepach w poszukiwaniu prezentów na Mikołajki. Niektórzy z nas zastanawiają się jak spędzić ten dzień z najbliższymi. Sprawdźmy, co oferują nam samorządy.

Co prawda Mikołajki są 6 grudnia, jednak w Raszynie świętowanie ruszy już dwa dni wcześniej. W piątek 4 grudnia w godzinach 17.00-21.00 będzie można bawić się na imprezie Mokre Mikołajki. Raszyńska pływalnia zaprasza najmłodszych z rodzicami, aby stawili czoła wodnemu torowi przeszkód. Ponoć to wyzwanie dla prawdziwych śmiałków. Nie zabraknie konkursów, zabaw i gorącej czekolady.

Muzyka i poezja będzie dominowała w Młodzieżowym Domu Kultury w Pałacu Sokoła w Pruszkowie. Dzieci będą mogły wsłuchać się w wiersze Jana Brzechwy i pobawić się przy muzyce. Mikołajkowy Salon Poezji K40, bo tak nazywa się wydarzenie, wystartuje 6 grudnia o godzinie 12.00. O tej samej porze w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” dzieci będą mogły zobaczyć spektakl "Wizyta Świętego Mikołaja".

5 grudnia szykuje się dzień pełen atrakcji w Grodzisku Mazowieckim. Zabawa wystartuje już o 12.30 w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej. Grodziskie Mikołajki rozpoczną się malowaniem buziek oraz warsztatami dla najmłodszych. O 15.50 uczestnicy wydarzenia obejrzą spektakl „Świąteczny Prezent”. A na koniec dzieci odwiedzi Święty Mikołaj, który pojawi się obok rozświetlonej choinki przy Centrum Kultury.

6 grudnia o godzinie 16.00 światełka zapalą się na choince w Podkowie Leśnej. Burmistrz miasta zaprasza wszystkich, a w szczególności najmłodszych, którzy będą mogli spotkać św. Mikołaja. Wcześniej, o 12.30, w Pałacyku Kasyno przy ul. Lilpopa 18 dzieci będą mogły wysłuchać kolęd, nauczyć się wykonywać ozdoby świąteczne oraz wziąć udział w licznych konkursach.

Św. Mikołaj odwiedzi 6 grudnia również Michałowice. W sali widowiskowej Biblioteki Publicznej dzieci będą mogły miło spędzić czas. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 18.00. W programie m.in. teatrzyk „Skrzat i magia”, gry, zabawa oraz spotkanie ze Św. Mikołajem. Bilet: 30 zł.

6 grudnia w Centrum Janki odbędą się słodkie Mikołajki. Najmłodsi będą mogli dekorować pierniczki oraz uczestniczyć w licznych zabawach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.