Gdzie na dożynki?

Region

Święto Plonów jak co roku obchodzimy po zakończeniu żniw. To czas konkursów, pokazów, wielu atrakcji dla dzieci, koncertów i hucznej zabawy. Sprawdźcie co będzie się działo podczas tegorocznych dożynek!

Powiat i gmina Grodzisk Mazowiecki
Będą to powiatowo-gminne dożynki, które odbędą się o godz. 12.00 na Targowisku Miejskim przy ul. Montwiłła. Na początek przygotowano Jarmark Produktów Regionalnych – nie zabraknie ekologicznego jedzenia, przetworów, miodów, serów i innych specjałów. O 14.00 przewidziano występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, a godzinę później mszę św. Nie zabraknie też tradycyjnego punktu, czyli wręczenia nagród za najładniejsze wieńce! A o 18.00 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru – Haliny Kunickiej. To wszystko będzie czekało na Was już 4 września.

Powiat Pruszków i gmina Michałowice
W tym roku dożynki powiatowo-gminne odbędą się 4 września w Regułach przy ul. Wiejskiej 13. Święto Plonów rozpocznie się o 14.00 polową mszą św. Godzinę później rozpocznie się festyn! Jakich atrakcji będzie można się spodziewać? Występu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”, stoisk arcydzieła ludowego – sztuka garncarstwa, rzeźby w drewnie, wyroby hafciarskie i nie tylko, strefy zabaw dla dzieci, które będą mogły skorzystać ze zjeżdżalni i eurobungee. Nie zabraknie też swojskiej pajdy chleba ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Tradycyjnie będą miały miejsce konkursy na najpiękniejszy wieniec, kompozycję dożynkową i kapelusz.

A wieczorem na uczestników będą czekać atrakcje muzyczne. Wystąpi zespół Los Amigos oraz grupa Tercet czyli Kwartet. Pierwszy z wymienionych tworzą artyści pochodzący z Meksyku, zatem nie zabraknie takich hitów jak „Guantanamera” czy „La bamba”. Natomiast Tercet czyli Kwartet to rozśpiewana grupa aktorsko-kabaretowa występująca w niezmienionym składzie od 15 lat. Tworzą ją: Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta, Wojciech Zieliński, Magda Czwojka, Michał Kwapisz i Piotr Kończal. Start występu po godz. 18.00.

Nadarzyn
Gminne Święto Plonów w Nadarzynie odbędzie się 4 września na stadionie przy ul. Żółwińskiej 20. Na początek obchodów o godz. 14.00 odbędzie polowa msza św. Od 15.00 rozpocznie się czas zabaw dla dzieci i nie tylko. W programie rozrywki znajdzie się: zumba, pilates, ringo, koszykówka, badminton, siatkówka, malowanie twarzy, zabawy z chustą, nauka puszczania dużych baniek mydlanych i wiele więcej. Nie obędzie się bez gwiazd muzyczny, w Nadarzynie wystąpią… Jula (o 18.30) i Zakopower (o 20.30)!

Raszyn
Stadion Sportowy im. Kazimierza Jedynaka przy ul. Sportowej w Raszynie to miejsce gdzie mieszkańcy gminy będą bawić się cały dzień w ramach Święta Plonów. Start już 28 sierpnia o godz. 13.00 – uroczysta msza św. Dwie godziny później rozpocznie się impreza „na całego”. W programie znajdziemy występy zespołów muzycznych, orkiestry dętej i rozstrzygnięcie konkursu na „Pieczenie chleba”. O 19.00 raszynianie będą bawić się przy dźwiękach zespołu Klezmafour, a o 20.00 na scenie pojawi się Imperium!

Brwinów
W ostatni weekend sierpnia w Brwinowie pojawi się legenda disco polo – zespół Boys. Z pewnością nie zabraknie takich hitów jak „Jesteś szalona” czy „Wolność”. Wszystko w ramach Święta Plonów, które odbędzie się już 28 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Turystycznej 3.

Boys to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w historii polskiego disco polo, którego nikomu nie trzeba przestawiać. Nawet ci, którzy nie lubią tego gatunku muzyki doskonale znają słowa utworów tego boysbandu. Artyści występowali już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Belgii czy Niemczech. Start koncertu o 19.00!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.