Galeria Podkowa w tarapatach

Podkowa Leśna

Jak informuje Puls Biznesu, syndyk spółki Marcpol zajął konta bankowe galerii handlowej w Podkowie Leśnej. Centrum może grozić upadłość.

Kłopoty, które dotknęły Galerię Podkowa to element zawiłej sytuacji prawnej wynikającej z upadłości Marcpolu i próby odzyskania prawie 14 mln zł przez syndyka zarządzającego majątkiem spółki.

Jak czytamy w materiale opublikowanym przez Puls Biznesu:

Syndyk Marcpolu próbuje przed sądem podważać transakcje, jakie z podmiotami powiązanymi zawierał Marek Mikuśkiewicz, twórca i były prezes znanej sieci marketów. Prokuratura prowadzi już dwa śledztwa w sprawie podejrzenia karalnej niegospodarności byłych władz Marcpolu. Oba oparte są na twierdzeniach syndyka, że spółka wyzbywała się majątku poprzez finansowanie inwestycji budowlanych na nie swoich nieruchomościach. Okazuje się, że prokuratura przygląda się jeszcze jednej podobnej sprawie. – Sporządziłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, dotyczące poniesienia przez Marcpol szkody wysokości 13,85 mln zł tytułem nakładów, jakie zostały poniesione przez spółkę na nieruchomości położonej w Podkowie Leśnej, na której zbudowano centrum handlowe – informuje Tycjan Saltarski, syndyk Marcpolu.

Jakie mogą być konsekwencje tej sytuacji? Na wniosek syndyka działania rozpoczął komornik. Zajął rachunek bankowy, na który spływa czynsz od najemców galerii handlowej. Obiekt może zatem zostać pozbawiony środków na bieżące funkcjonowanie. – Zajęcie rachunków bankowych spółki prowadzącej działalność gospodarczą i realizującej wszystkie bieżące zobowiązania w sytuacji, gdy jest ona właścicielem nieruchomości, której wartość wielokrotnie przewyższa roszczenie, odbieram jako jawne działanie na szkodę spółki i jej niekorzyść, w szczególności w zakresie bieżącego funkcjonowania galerii – komentuje dla Pulsu Biznesu Marek Mikuśkiewicz.

Pełny materiał na ten temat dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Galeria Podkowa w tarapatach”

  1. Pjeter Konefał pisze:

    Syndyk zajął konta jak mój stary pakamerę na półpiętrze! Zagranie godne szachisty. Szach i mat, roszada atoska!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły