Galeria Grodova nabiera kształtów

Grodzisk Maz.

W Grodzisku powstaje nowoczesne centrum handlowe pod nazwą Galeria Grodova. Sprawdzamy na jakim etapie są prace budowlane i jak przebiega komercjalizacja obiektu przy ul. Sienkiewicza.

Wizja budowy centrum handlowego w Grodzisku Mazowieckim powstała kilka lat temu. Jednak dopiero w ubiegłym roku plany nabrały realnych kształtów. W grudniu 2015 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. – Galeria Grodova to pierwsza nowoczesna galeria handlowa w mieście, zlokalizowana w samym jego centrum, przy ul. H. Sienkiewicza, w sąsiedztwie Centrum Kultury z kinem oraz głównego deptaku miejskiego – mówiła wtedy Dorota Beltrani, Asset & Leasing Director w Grupie Napollo. To było ponad pół roku temu, dlatego sprawdzamy na jakim etapie inwestycja jest teraz.

Zgodnie z planem
Budynek Galerii Grodova będzie miał powierzchnię 9 tys. mkw., z czego 5,1 tys to powierzchnia handlowa dla najemców. Dwukondygnacyjny obiekt przy ul. Sienkiewicza rośnie w szybkim tempie. Prace przebiegają zgodnie z założeniami. – Budowa idzie zgodnie z harmonogramem. Nawet nieco go wyprzedza – zaznacza Agnieszka Podbielska z biura prasowego Napollo, inwestora Galerii Grodova.

Pozostaje zatem pytanie: kiedy grodziszczanie będą mogli zrobić pierwsze zakupy w centrum? – Planujemy zakończenie naszej inwestycji jeszcze w tym roku. Chcielibyśmy otworzyć galerię w grudniu. Dziś na podanie dokładnego terminu jest jeszcze za wcześnie. Wstępnie będziemy mogli mówić o tym po wakacjach – mówi Agnieszka Podbielska.

Utrudnienia tylko drogowe
Budowa galerii odbija się lekkim rykoszetem na kierowcach i pieszych. W kwietniu zamknięto chodnik przy ul. Sienkiewicza przylegający do terenu inwestycji. Zlikwidowano też przejście dla pieszych. Niedawno wyłączono z ruchu jeden pas jezdni na Sienkiewicza.

– Wykonawca otrzymał od nas zgodę na zajęcie pasa drogowego do końca czerwca. Wystąpił o przedłużenie tego terminu do 19 lipca – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Wiemy już, że inwestor galerii będzie przebudowywał układ drogowy, ale nie otrzymaliśmy jeszcze projektów do uzgodnienia – dodaje.

Ciekawa oferta
Jakie sklepy i butiki znajdą mieszkańcy Grodziska i okolic w Galerii Grodova? Obok sklepu spożywczego Stokrotka, salonu RTV EURO AGD, apteki Cosmedica oraz sklepu Rossmann, przewidziane są butiki z modą i akcesoriami takie jak Diverse, Quiosque, Medicine Everyday Therapy czy 50 Style.

To nie koniec. W galerii znajdą się również salon fryzjersko-kosmetyczny Lok&Roll, salonik prasowy Kolporter, salon Play, Optyk Tondryk. W ostatnim czasie do najemców galerii dołączyła restauracja American Broast serwująca pieczonego kurczaka, kanapki z kurczakiem w różnych odsłonach, burgery wołowe, z rybą oraz wegańskie a także wybór sałatek, napojów, w tym shake’ów. – American Broast to nie tylko nowość w naszej galerii, ale również nowa marka na polskim rynku – dodaje Agnieszka Podbielska. – Jeśli chodzi o proces komercjalizacji to jest on już na finiszu – zaznacza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.