Gałczyńskiego gotowa na czas

Pruszków

Końca dobiegły prace związane z przebudową nawierzchni na ul. Gałczyńskiego w Pruszkowie. Kierowcy mogą korzystać już z nowej drogi oraz zostawiać swoje auta na miejscach parkingowych.

Przebudowa ul. Gałczyńskiego to jedna z ważniejszych inwestycji realizowanych w rejonie dzielnicy Bąki w Pruszkowie. W ostatnich latach miasto systematycznie prowadziło w tym rejonie inwestycje drogowe. Przebudowano ul. Zimną, Studzienną, Bąkowską, Graniczą czy Tuwima. Wielu kierowców podkreślało, że przebudowie powinna zostać poddana również ul. Gałczyńskiego. Tak też się stało.

Już w kwietniu ubiegłego roku ogłoszono przetarg na remont odcinka ul. Gałczyńskiego pomiędzy ulicami Rozbrat a Nałkowskiej. Szybko udało się wybrać wykonawcę, który zabrał się do pracy. Zamiast gruntowej drogi pełnej dziur i wybojów kierowcy do swojej dyspozycji otrzymali drogę z nawierzchnią z kostki betonowej. To jednak nie koniec. Wykonano tam kanalizację deszczową i kanał technologiczny. Piesi mogą poruszać się chodzikiem, a droga zyskała również dodatkowe oświetlenie. Ze względu na dużą liczbę bloków w tym rejonie i problem z miejscami do parkowania miasto postanowiła zadbać i o ten aspekt. W ramach inwestycji przy ul. Gałczyńskiego powstało 40 miejsc parkingowych.

Zgodnie z harmonogramem droga miała być gotowa do końca ubiegłego roku. Inwestycje udało się zakończyć znacznie wcześniej, czyli już 7 grudnia. Całkowity koszt inwestycji to niespełna milion złotych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.