Frezowanie droższe niż zakładano

Grodzisk Maz.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich chce przeprowadzić remont nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 579. Jednak oferty złożone przez wykonawców są zbyt wysokie. Co dalej?

Droga wojewódzka nr 579 Kazuń Polski – Radziejowice przecina centrum Grodziska Mazowieckiego. To właśnie tą trasą większość kierowców dostaje się do autostrady A2. Wielu narzeka na stan nawierzchni tej drogi. I nie ma się co dziwić, bowiem ta najlepsza nie jest. 

Zarządcą drogi jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Drogowcy chcą poprawić stan drogi poprzez wymianę nakładki. Gdzie dokładnie ma zostać wykonane frezowanie nawierzchni? – Do naprawy mamy trzy fragmenty jezdni: łuk w rejonie ul. Traugutta, odcinek przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja (przed wjazdem na wiadukt) oraz odcinek 579 w kierunku autostrady tuż za wspominanym łukiem – podkreśla Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Drogowcy ogłosili przetarg i zapoznali się ze złożonymi ofertami. Jest jednak problem. MZDW na frezowanie dw 579 chce przeznaczyć prawie 377 tys. zł. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, ale wszystkie oferty przewyższają kwotę zarezerwowaną na realizację tego zadania. Najniższa opiewa na 387 tys. zł. – Na szczęście różnica nie jest duża. Czekamy na przesunięcie środków i będziemy mogli dokończyć procedury. Przetargu nie będziemy odwoływać – zaznacza Monika Burdon. 

Wybrana firma będzie miała 60 dni od momentu podpisania umowy na wykonanie remontu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.