Firma podarowała drogę gminie

Brwinów

Powstał ostatni odcinek ul. Świętego Jerzego w Parzniewie. Nową drogę wykonała spółka Hupac Terminal Brwinów, a następnie przekazała w prezencie gminie Brwinów.

Coraz więcej inwestorów interesuje się terenami przemysłowymi w Parzniewie. Niektórzy są w stanie wybudować nowe drogi dojazdowe do swoich firm. Tak też jest w przypadku spółki Hupac Terminal Brwinów, która wybudowała ostatni już odcinek ul. Świętego Jerzego.

Zwieńczeniem prac wykonanych w tym roku było formalne przekazanie gminie Brwinów drogi wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, oświetleniem i odwodnieniem. Spółka Hupac Terminal Brwinów przeznaczyła na tę inwestycję drogową ponad 3,6 mln zł netto. Przedstawiciele Urzędu Gminy Brwinów przyglądali się pracom w trakcie realizacji, uczestniczyli w odbiorach częściowych oraz odbiorze końcowym – informuje brwinowski magistrat.

Nowa droga to wygodniejszy dojazd do nieco dalej położonych działek. Mimo to, mieszkańcy Brwinowa nie do końca mogą ją wykorzystywać jako ciąg komunikacyjny między ul. Powstańców Warszawy a przemysłowym Parzniewem i pruszkowskim Gąsinem. Gmina Brwinów wyjaśnia, że brakuje ok. 540 m odcinka ul. Świętego Krzysztofa. Tutaj pojawią się „przytyk” w stronę powiatu pruszkowskiego…

Ta droga w pobliżu mostu na Zimnej Wodzie, odchodząca na południe w stronę pól, jest gruntową drogą należącą do powiatu pruszkowskiego. Propozycja spółki Hupac Terminal Brwinów, która chciała sfinansować budowę także tego odcinka drogi, nie została przyjęta przez władze powiatu pruszkowskiego, które otrzymaną od spółki kwotę ponad 4 mln zł przeznaczyły na inne cele – czytamy na stronie gminy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.