Finisz Dni Pruszkowa

Pruszków

W Parku Kościuszki rozpoczyna się właśnie finałowy występ Dni Pruszkowa. Na scenę wkracza grupa Enej. Koncert zespołu stanowi ukoronowanie dwudniowej, bogatej w atrakcje imprezy. A my robimy już pierwsze podsumowanie!

Tegoroczne Dni Pruszkowa śmiało można zaliczyć do wyjątkowo udanych. Przez dwa dni pod dostatkiem było dobrej zabawy, atrakcji, muzycznego szaleństwa i… słońca. Sprzyjająca pogoda z pewnością przyczyniła się do dużej frekwencji, bo na miejscu pojawiły się tłumy mieszkańców, często całymi rodzinami.

Nie zabrakło ciekawych kramów z przysmakami i rękodziełem, można było wziąć udział w grze miejskiej, pojeździć rowerem w specjalnie przygotowanym miasteczku, wziąć udział w licznych grach i zabawach. Maluchy skakały na trampolinach, malowano buźki. Odwiedzić można było także stoiska licznych instytucji oraz nasze – Gazety WPR i portalu WPR24.pl. Wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się nas odwiedzić serdecznie dziękujemy za zgłoszenie tematów i pomysłów.
 
Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców „Kolorowej Wyprawki”, czyli zbiórki przyborów szkolnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Mamy już pierwsze zestawy kredek, zeszytów i bloków, które pod koniec sierpnia trafią do potrzebujących dzieci.

„Kolorową Wyprawkę” wsparła też gwiazda soboty, czyli Doda! Na rzecz akcji piosenkarka przekazała płytę z autografem. O tym, jak zdobyć ten wyjątkowy krążek i włączyć się w pomoc, poinformujemy wkrótce.

Wieczorny koncert artystki przyciągnął wielu jej fanów. Park Kościuszki niemal pękał w szwach. Wcześniej na scenie wystąpili Zenek Martyniuk i Akcent, grupy MiG i Masters. W czasie DISCOpolowania wybrano też miss imprezy, która w nagrodę otrzymała zagraniczną wycieczkę.

Niedziela rozpoczęła się od emocji sportowych. Na trasę Biegu Wolności wyruszyło prawie 350 zawodników. Popołudniu przed Pałacykiem Sokoła program artystyczny zaprezentował pruszkowski MOK, następnie publiczność porwali Wielanek/Maroszek i Kumple, oraz zespół Klezmafour. Romuald Lipko Band wykonał największe przeboje pisane m.in. dla Anny Jantar i Budki Suflera oraz nowość – piosenkę napisaną dla Pruszkowa. A swój występ rozpoczyna właśnie Enej, gwiazda drugiego dnia imprezy.

Kolejna okazja do wspólnej zabawy już 4 czerwca w Parku Żwirowisko, gdzie odbędzie się powitanie lata. Do zobaczenia!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.