Film na 100 lat Pruszkowa

Pruszków

W tym roku przypada 100. rocznica otrzymania praw miejskich przez Pruszków. Z tej okazji powstał film o historii miasta i kilku osobach, które je zamieszkują.

9 listopada 1916 roku Pruszków oficjalnie otrzymał prawa miejskie. Wobec tego włodarze mocno nawiązują do bogatej historii miasta, ale nie tylko. Dzisiejszy Pruszków to także nowoczesne i rozwinięte miasto. Film powstawał wiele miesięcy. Nakręcono kilkadziesiąt godzin materiału, aby wybrać te sceny, które naturalnie pasują do jego koncepcji.

– Film nawiązuje do przeszłości miasta, a także nie zapomina o współczesności. W ostatnich pięciu latach do naszego miasta sprowadzało się około tysiąc mieszkańców rocznie. W 40 proc. pochodzą oni z Warszawy, którzy doceniają walory Pruszkowa, jego potencjał, możliwości, bazę edukacyjną, obiekty sportowe czy komunikację. Proszę zwrócić uwagę, że z Pruszkowa do centrum Warszawy jedzie się krócej niż z wielu dzielnic stolicy – wyjaśnia Witold Konieczny z Biura Promocji Urzędu Miasta Pruszkowa.

W ciągu najbliższych trzech, czterech lat deweloperzy mają oddać od 3 do 3,5 tys. mieszkań. Oznacza to, że do Pruszkowa będzie mogło sprowadzić się ok. 10 tys. mieszkańców. Czego dowiedzą się z filmu? – Obraz jaki stworzyliśmy jest ciekawą i wiarygodną opowieścią o mieście. Wykluczyliśmy wersję tzw. produkcyjniaka gdzie pokazuje się nowe budowy, dźwigi, koparki i inne elementy. Chcieliśmy aby ci, którzy szukają nowego miejsca do mieszkania zobaczyli prawdziwą twarz naszego miasta, o której opowiedzą osoby tu żyjące. Stąd zaproszenie do udziału w filmie pruszkowskiego pisarza pana Tadeusza Jakubowskiego. Występują w nim także młodzi ludzie urodzeni tutaj oraz ci, którzy sprowadzili się kilka lat temu – mówi Konieczny.

Film dostępny jest nie tylko w internecie. Osoby, które chcą mieć ciekawą pamiątkę związaną z Pruszkowem mogą bezpłatnie odebrać płytę CD w biurze promocji miasta, również w wersji anglojęzycznej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.