Feryjne przejazdy rodzinne z WKD

Region

Przypominamy, że podczas ferii podróż z rodziną liniami Warszawskiej Kolei Dojazdowej będzie tańsza. Ze zniżek dla opiekunów z dziećmi będzie można korzystać do północy 14 lutego.

Jak co roku przewoźnik wprowadza specjalną ofertę dla rodzin z dziećmi. Skorzystać z niej będą mogły osoby nie posiadające indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych, a do kolejki wsiadają z dzieckiem, które ma nie więcej niż 16 lat. To niemałe udogodnienie pozwalające stałym pasażerom zaoszczędzić trochę „grosza”.

Bilety „tam” lub „tam i z powrotem” będzie można zakupić dla siebie i dziecka ze zniżką 50 proc., bądź sobie według wspomnianej taryfy ulgowe, a dla pociechy zgodnie z przysługującą mu ulgą. Uprawnienia do ulg przysługują we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie WKD.

Jak to działa? – Kasa biletowa dokonuje na biletach dla osoby dorosłej i dla dziecka adnotacji: „Przejazd rodzinny” i potwierdza ją datownikiem kasy. Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawniającym do sprzedaży biletów na linię WKD dokonuje samodzielnie wpisu „przejazd rodzinny” na bilecie – czytamy na stronie przewoźnika.

Osoba dorosła musi mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek swojej pociechy. Jeżeli opiekun wyruszy w podróż więcej niż z jednym dzieckiem powinien dla pozostałych nabyć bilety zgodnie z przysługującymi im zniżkami, a także być w posiadaniu odpowiednich dokumentów, które to potwierdzą.

Z przejazdów rodzinnych można skorzystać już od dziś, czyli 29 stycznia do końca ferii.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.