Ferie w statystykach policji

Region

Ferie zimowe dobiegły końca. Jednak nie dla wszystkich ta dwutygodniowa przerwa to okres wypoczynku i relaksu. Policjanci z naszego regionu w tym czasie mieli pełne ręce roboty.

Zimowe ferie to czas wyjazdów. Im więcej samochodów na drogach i im bardziej zniecierpliwieni kierowcy, tym łatwiej o wypadek lub kolizję. W miniony weekend na drogach naszego regionu można było zobaczyć wielu policjantów, którzy prowadzili m.in. kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości kierowców. Jak prezentują się policyjne statystyki zdarzeń drogowych z dwóch ostatnich tygodni? Sprawdziliśmy.

W powiecie pruszkowskim nie obyło się bez stłuczek. Od 1 do 14 lutego policjanci odnotowali aż… 80 takich zdarzeń. Dodatkowo mundurowi pięć zdarzeń sklasyfikowali jako wypadek, a ponadto złapali siedmiu kierujących pod wpływem alkoholu. – Tylko w miniony weekend 13 i 14 lutego na terenie naszego powiatu doszło do dziewięciu kolizji i jednego wypadku – poinformowała nas asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

A jak statystyki wypadają na terenie powiatu grodziskiego? Znacznie lepiej. – Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. W trakcie ferii na drogach powiatu grodziskiego doszło do 29 kolizji – mówi nam asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Mundurowi zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców, w tym czterech rowerzystów.
 
Skąd tak duża liczba zdarzeń drogowych? Policjanci podkreślają, że duży wpływ ma na to pogoda. W nocy może pojawić się śnieg lub deszcz, który zamarza z powodu niskiej temperatury przy gruncie. Rankiem wychodzi słońce i wydaje się, że jezdnie są suche. A bywa, że jest na nich bardzo ślisko. – Przy ładnej pogodzie kierowcy czują się pewnie na drogach. To czasami bywa zwodnicze – zaznacza Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.