Ferie podsumowane. Czy było bezpiecznie?

Region

Policjanci z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego podsumowali akcję „Bezpieczne ferie 2017”, która trwała od 13 do 26 lutego. Skontrolowano m.in. autokary, miejsca gdzie przebywały dzieci oraz młodzież.

Podczas ferii zimowych zwiększono liczbę funkcjonariuszy policji, którzy dbali o bezpieczeństwo na ulicach. Przeprowadzono wiele kontroli i działań prewencyjnych. Jak było na ulicach powiatu pruszkowskiego?

– Mieliśmy 110 kolizji, 7 wypadków, 13 osób rannych i niestety jeden zgon (śmiertelne potracenie w Ruścu). Zatrzymano 12 kierujących w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzono siedem kontroli autokarów, podczas których nie stwierdzono żadnych uwag. Również nic złego nie stało się w miejscach gdzie organizowane były półkolonie. Nie mieliśmy też żadnych zgłoszeń z udziałem nieletnich w tym okresie – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Grodziska komenda twierdzi, że ferie były bezpieczne. Jak wyglądają statystyki? – Możemy mówić, że ferie na terenie powiatu grodziskiego było dość bezpiecznie. W żadnym nieszczęśliwym zdarzeniu nie uczestniczyło dziecko czy młody człowiek, to dla nas najważniejsze. Natomiast na drogach doszło do 4 wypadków, żaden z nich nie był tragiczny. Dodatkowo odnotowaliśmy 42 kolizje drogowe i 18 nietrzeźwych kierujących, trzech z nich to kierowcy samochodów, dwóch motorowerzystów i 13 rowerzystów. Skontrolowano osiem autokarów, tylko jeden z nich nie mógł pojechać dalej ze względu na złe warunki techniczne. Jeśli chodzi o młodzież, policjanci ujawnili dwóch nieletnich, którzy spożywali alkohol – mówi asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.