Ferie coraz bliżej. Skontrolują autokary

Region

Uczniowie odliczają już dni do zbliżających się ferii zimowych. Jednak nim dzieci wyruszą w drogę na zimowiska o ich bezpieczeństwo zadbają policjanci.

Jak co roku policjanci kontrolować będą stan techniczny autokarów oraz w uzasadnionych przypadkach stan trzeźwości kierowców. Jeśli pojawią się nieprawidłowości odpowie za to przewoźnik. Po każdej przeprowadzonej kontroli kierowca otrzymuje protokół. O jego okazanie może poprosić każdy rodzic i opiekun.

Jeśli samodzielnie chcemy sprawdzić kiedy autokar, którym będzie podróżować nasze dziecko, przeszedł badania techniczne, wystarczy wejść na stronę Bezpieczny Autobus.

Gdzie policjanci będą prowadzili kontrole autokarów? – Jak co roku policjanci pruszkowskiej „drogówki” będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Posterunek kontroli pojazdów znajduje w miejscowości Reguły na terenie parkingu przy ul. Kuchy (róg ulicy Powstańców) od strony torów WKD – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Chęć przeprowadzenia kontroli autokaru należy wcześniej zgłosić policji. Przyjmuje je dyżurny pruszkowskiej komendy pod numerem 22 604 62 13.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.