Fatalny stan drogi 701

Region

Droga wojewódzka nr 701 jest w coraz gorszym stanie. Niestety odpowiedzialny za nią Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje remont dopiero po zakończeniu budowy autostrady A2.

Na naszą skrzynkę kontakt@wpr24.pl przychodzą kolejne zdjęcia fatalnego stanu nawierzchni drogi 701, na którą składają się ulice Ożarowska, Żbikowska, Domaniewska i Lipowa.  

„Tak wygląda droga 701 przez wieś Domaniew, którą codziennie przejeżdżają setki aut. Jadący do pracy mieszkańcy Brwinowa, Milanówka i Grodziska jadą tą trasą, aby ominąć zakorkowany Pruszków” – informuje Pan Paweł. „Niestety, w godzinach szczytu trzeba się przygotować tu na kilkunastominutowy postój. Budowa autostrady powoduje dodatkowe utrudnienia. Ciężarówki, które wożą ziemię kursują w tę i z powrotem przez 24 godziny na dobę, niszcząc całkowicie nawierzchnię. Droga w tej chwili wygląda jak pobojowisko. Jak widać urzędnikom to chyba nie przeszkadza. Ekipa remontowa przyjechała i załatała kilka większych dziur, widocznie na resztę zabrakło pieniędzy – a te i tak zostały wyrzucone dosłownie w błoto, bo łatanie tak zniszczonej drogi mija się z jakimkolwiek celem. Dosłownie na oczach wyrastają nowe i coraz większe dziury” – dodaje oburzony mieszkaniec.

Niestety sytuacja szybko się nie poprawi. – Remont 701 planujemy od dawna, więc to my będziemy go finansować. Choć sprzęt wynajęty przez GDDKiA wpływa na zniszczenie nawierzchni, to nie będziemy od nich żądać pieniędzy na przebudowę trasy 701. Droga i tak miała zostać wyremontowana, więc nie jest to potrzebne. Inna sytuacja miałaby miejsce, gdyby droga już była wyremontowana – zaznacza rzecznik MZDW. – Remont będzie mógł zostać przeprowadzony po zakończeniu budowy autostrady A2. Do tego czasu będziemy prowadzić doraźne remonty tak, by uciążliwości na trasie 701 były możliwie jak najmniejsze – podkreśla.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców  Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod tel. 883 777 476.


fot. Paweł Sławiński

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.