Fatalne oznakowanie na S8

Region

Kierowcy jadący nową trasą S8 nie wiedzą, którym zjazdem jechać na Katowice, Wrocław i Kraków. Oznakowany jest tylko zjazd na Poznań i Wolę – informuje „Życie Warszawy”.

Na nowej trasie nie ma ani jednego znaku informującego, którędy zjechać na Kraków, Katowice i Wrocław – alarmują kierowcy. Na wjeździe na trasę od strony mostu Grota przy węźle Prymasa Tysiąclecia tablice wskazują drogę do Poznania i na Wolę. Na kolejnych zjazdach kierowcy są również informowani o drodze na Poznań i do Warszawy. Znaków prowadzących na Kraków i Katowice brak. Podobne spostrzeżenia mają kierowcy jadący w przeciwnym kierunku – od strony Ożarowa Mazowieckiego. Niektórzy z nich wskazują na fakt, że kierowcy w ogóle nie wiedzą, że znajdują się na trasie S8, bo brak również tablic informujących o tym, że jest to ta droga. Na tak źle oznakowanej trasie gubią się przede wszystkim kierowcy spoza Warszawy, którzy jeszcze nie znają nowej trasy.

Jak zapewnia Małgorzata Tarnowska z mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, te uwagi kierowców zostaną wzięte pod uwagę. W najbliższym czasie informacje o przejeździe w kierunku dróg wylotowych na Kraków i Katowice zostaną uzupełnione.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.