Fabryka metamfetaminy w Pruszkowie

Pruszków

O sprawie pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej rozbił międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem i dystrybucją metamfetaminy, która swoją fabrykę ulokowała w Pruszkowie. Podsumowano działania.

12 stycznia w Komendzie Głównej Policji w czeskiej Pradze odbyła się konferencja prasowa. Podczas jej trwania podsumowano wspólne działania funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz czeskiej policji antynarkotykowej, które doprowadziły do zlikwidowania kanału przerzutowego metamfetaminy i jednocześnie rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej.

W wyniku działań prowadzonych na terenie Polski i Czech udało się dokonać 20 przeszukań. Funkcjonariusze ujawnili 50 kg metamfetaminy, 90 kg pseudoefedryny, a także zabezpieczyli 750 tys. euro w gotówce oraz 13 luksusowych aut. Zatrzymano 19 osób z czego 16 członków tej grupy to obywatele Wietnamu, dwóch Czechów i jeden Polak. Pięciu mężczyznom schwytanym w Polsce grozi do 12 lat pozbawienia wolności, pozostałym zatrzymanym w Czechach do 18 lat.

We wrześniu 2015 roku na terenie Polski doszło do zatrzymania na gorącym uczynku osób w wieku od 22 do 54 lat. Wśród nich znalazł się mężczyzna podejrzewany o kierowanie grupą, dwóch chemików oraz kurierzy. Produkcja narkotyków była ich stałym źródłem utrzymania. Podczas zatrzymania, funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczyli ponad 27 kg metamfetaminy o szacunkowej wartości ponad 4,5 mln zł.

– Podejrzany Polak pochodzi z Dolnego Śląska. Obywatele Wietnamu albo nie mieli stałego miejsca pobytu w Polsce, albo wskazywali adres ujawnionej fabryki narkotyków przy ul. Spacerowej w Pruszkowie. Wybór lokalizacji raczej przypadkowy. W sprawie tej jest kontynuowane postępowanie dowodowe – wyjaśnia nam Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.