Elektryczne autobusy coraz bliżej

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki otrzymał duże dofinansowanie, które zostanie spożytkowanie m.in. na zakup elektrycznych autobusów. Wraz z nimi pojawi się stacje ładowania i zajezdnia.

O sprawie informowaliśmy jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Gmina Grodzisk Mazowiecki rozpoczęła wtedy swoje starania o pozyskanie środków zewnętrznych, które miały zostać przeznaczone na zakup elektrycznych autobusów. Aktualnie wiadomo, że gmina otrzymała 10 mln zł unijnego dofinansowania.

Część z tej kwoty zostanie wydana na zakup dwóch nowych, w pełni elektrycznych, autobusów wraz ze stacjami szybkiego ładowania i budowę zajezdni. Jak się okazuje dwa pojazdy elektryczne to dopiero początek ekologicznego transportu w Grodzisku. – Wchodzimy w miejską komunikację elektryczną. I to nie koniec, będziemy starali się o dofinansowanie na kolejne dwa autobusy. Trudno powiedzieć kiedy zostanie ogłoszony konkurs, ale jak tylko się pojawi to będziemy o to zabiegali – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Kiedy nowoczesne autobusy zaczną jeździć po ulicach gminy? – Myślę, że w drugiej połowie przyszłego roku. Co ważne, będzie to darmowa komunikacja – podkreśla Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.