Ekspresowy remont ul. Broniewskiego

Pruszków

Nie będzie to gruntowana modernizacja i przebudowa ul. Broniewskiego, a jedynie doraźny remont, który tylko na jakiś czas poprawi komfort przejazdu tą drogą. Ale nawet z takiego rozwiązania kierowcy są zadowoleni.

Tu kopią, tam kopią, a w jeszcze innym miejscu dopiero będą kopać – Pruszków przypomina dziś jeden wielki teren budowy. Mimo okresu wakacyjnego, trwające na wielu drogach w mieście remonty, dają się mocno we znaki kierowcom.

Rozkopane są Al. Jerozolimskie, trwa przebudowa ul. Lipowej, prace prowadzone są również w ciągu ulic 3 Maja i Warsztatowej. Niebawem na kolejnej ważnej drodze pojawi się ciężki sprzęt. Władze powiatu pruszkowskiego ogłosiły przetarg na remont ul. Broniewskiego. Dziś większość kierowców podkreśla, że ul. Broniewskiego wraz z ul. Warsztatowa to idealny tor do testowania samochodów terenowych. I jest w tym sporo prawdy. Droga jest popękana ma dziury i wyrwy a w wielu miejscach spod asfaltu wystają „kocie łby”.

Droga potrzebuje gruntownej modernizacji i przebudowy. Jednak teraz zostanie wykonany jedynie doraźny remont. W ramach prac ul. Broniewskiego zostanie poszerzona, na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia. Nakładka pojawi się na całym odcinku drogi od strażnicy do ul. Warszawskiej.  Remont przejdzie również chodnik.

Co ciekawe remont ma zostać przeprowadzony ekspresowo. Na wykonanie prac zwycięzca przetargu będzie miał tylko… 21 dni. – Chcemy, aby remont był możliwie jak najmniej uciążliwy dla kierowców, dlatego planujemy przeprowadzić go w wakacje – mówi nam Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Ten pośpiech nie wynika jedynie z chęci wykonania prac w okresie, w którym ruch na drogach jest mniejszy. Od września ul. Broniewskiego mają poruszać się autobusy komunikacji zastępczej, która zostanie uruchomiona na czas remontu linii kolejowej 447. – Zarówno nam jako starostwu, tak i miastu zależy na tym, aby wprowadzić komunikację zastępczą dla mieszkańców w jak najbardziej dogodny sposób. Projekt powstał w związku z planem skierowania komunikacji zastępczej, dla połączenia północnej część Pruszkowa z Warszawą, ciągiem dróg powiatowych ul. Warsztatową i Broniewskiego oraz ul. Warszawską w Piastowie – mówi nam Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.  

Bez poprawienia stanu nawierzchni na ul. Broniewskiego i Warsztatowej (ta druga uzyska nową nakładkę po zakończeniu budowy kanalizacji) ciągiem dróg łączących Piastów i Pruszków nie mogłyby poruszać się autobusy.

A co z planowanym od lat generalnym remontem tego ciągu Warsztatowa – Broniewskiego – Warszawska? Ten jest w przygotowaniu. Wiele wskazuje na to, że w związku z budową wiaduktu drogowego nad torami PKP, który ma połączyć ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską te plany zostaną wcielone w życie. Warto dodać, że nowa przeprawa kolejowa wymusi zmianę układu drogowego w tej części miasta. Zgodnie z planami ul. Broniewskiego będzie miała zupełnie nowy przebieg.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.