Ekspresowa budowa ronda na Powstańców i Stalowej

Pruszków

Władze powiatu pruszkowskiego ogłosiły przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej w Pruszkowie. Wybrany wykonawca będzie miał tylko 12 tygodni na zakończenie prac.

To inwestycja zapowiadana jeszcze przez władze poprzedniej kadencji. I bardzo wyczekiwana przez kierowców. Rondo u zbiegu dwóch dróg powiatowych i ulicy Stalowej znacznie ułatwi poruszanie się w tym rejonie miasta. Zniknie problem z ograniczoną widocznością, złym stanem nawierzchni, koniecznością długiego oczekiwania na możliwość włączenia się do ruchu.

Powiat pruszkowski rozpisał właśnie przetarg w tej sprawie i poszukuje wykonawcy, który zajmie się budową ronda. Warto zaznaczyć, że prace mają przebiegać w niemal ekspresowym tempie. Termin ich zakończenia to maksymalnie 84 dni (12 tygodni) od momentu podpisania umowy. Do zadań wyłonionej w przetargu firmy będzie należała budowa odwodnienia, linii kablowej średniego napięcia oraz oświetlenia.

Niestety, nie obędzie się bez utrudnień. Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje zamknięcie ulic w rejonie budowanego ronda. Na tydzień przed zamknięciem mają pojawić się znaki ostrzegające kierowców i informujące o objazdach.

Na oferty powiat czeka do 5 lutego. Jeśli spełnią one postawione warunki i zmieszczą się w możliwościach finansowych władz powiatu, budowa może ruszyć na początku drugiego kwartału.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 28

28 odpowiedzi na “Ekspresowa budowa ronda na Powstańców i Stalowej”

 1. Ytrewq pisze:

  .@ Głos – ” wychamować” do szkoły baranku a tam nauczysz się że wyhamować pisze się przez samo h.

 2. mmmmmmmmmmmmmm pisze:

  szybko i najlepiej za sto tysięcy złoty

 3. Pruszkowianin pisze:

  Da sie otynkowac ponownie te bloku na zdjeciu w tle? Rozumiem, ze dla ekipy Starzynskiego zabiegi wplywajace pozytywnie na wizerunek, schludnosc i estetyke miasta to byla mrzonka, ale moze nowa ekipa wezmie sie za odmalowanie wiekszosci starszych blokow w Pruszkowie? Albo przynamniej lobbuje spoldzielnie mieszkaniowe?

  • Anonim pisze:

   Póki co PSM robi wszelkiego rodzaju uniki. Dopóki nie powstaną mniejsze wspólnoty mieszkaniowe, nic się nie zmieni. PSM to jest relikt przeszłości, a mieszkańcy mają wszystko w nosie i nawet nie chodzą na zebrania.

 4. POLAK pisze:

  Ekspresowe tempo to jest tydzień. 3 miesiące na tak małe rondo to żart

  • mmmmmmmm pisze:

   w tydzień to ty możesz bigos ugotować. jak nie masz pojęcia o czymś , to się nie wypowiadaj .

   • Ben pisze:

    Zwykła wieś, wystarczy wsiąść grabie i zagrabić dookoła , i już macie rondo.

   • Rekt pisze:

    Takie rondo w zaawansowanym kraju to kwestia 24h, tylko że wtedy robole pracują 24h, a nie jeden obija się przez 3 miesiące jak to w naszym chlewie
    Zobacz jak się buduje w Japonii i zamilcz fizolu, bierz żubra i do spania

 5. Rondo im. Stłuczek pisze:

  Ależ będzie tam stłuczek… Samochody po zjeździe z ronda będą musiały zatrzymać się przed przejazdem kolejowym. Kierowcy będą musieli patrzeć w lewo by przepuścić samochody jadące po rondzie. Tymczasem samochody z prawej będą stały przed torami… Genialnie… Jeszcze niech jakiś mądry wymyśli wysoką wysepkę…

 6. Gość pisze:

  Składam wielkie podziękowania. Poranny i popołudniowy armagedon trwa tutaj od co najmniej 10 lat…

 7. zainteresowany pisze:

  Szok i niedowierzanie 👀Powiat zamierza tez kiedyś naprawić drogę, ubytki oraz szynę na Sienkiewicza? Czy planowany jest wjazd pociągiem wprost na parking? Aktualnie Kościuszki i Sienkiewicza to dramat, warto może to skoordynować z remontem dworca?

 8. Głos pisze:

  Rondo w tym miejscu to fajne rozwiązanie. Niestety janusze hamujący na zjeździe z ronda przed przejazdem kolejowym, rozgladajacy się przez 5sek czy aby za chwilę nie przeleci tamtędy Pendolino czzy inny TGV będą zmorą dla płynnego ruchu…

  • Tralalala pisze:

   Z tego co wiem to nie powinno kolidować, ponieważ kiedyś był już artykuł i planie ronda na tym skrzyżowaniu i było napisane, że tory mają przebiegać przez jego środek mniej więcej jak dobrze pamiętam.

  • gość pisze:

   oj ktoś chyba ktoś nie zna przepisów ruchu drogowego 🙁 …Znak B-20 „Stop” narzuca na kierującego pojazdem przede wszystkim ustąpienie pierwszeństwa pojazdom jadącym po drodze przed którą stoi , a ponadto narzuca na kierującego obowiązek bezwzględnego zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem”. pretensje więc do januszów którzy postawili tam znak STOP…

  • Rondel pisze:

   Wyobraź sobie,że jeśli będzie tam nadal znak STOP, to będą nie tyle zwalniać, co zatrzymywać się. I nie będzie w tym nic dziwnego, Januszu…

   • Głos pisze:

    więc będziemy mieli kolejny pruszkowski ewenement.Tym razem rondo (wybudowane dla upłynnienia ruchu) korkujące się na zjeździe przez baranów zatrzymujących się przed torami którymi raz na pół roku coś jedzie ,i to w nocy…BRAWO!!!

    • konrad pisze:

     Jeżeli za każdego barana, który się świadomie nie zatrzyma bo powiedział mu to „Głos” dostanie mandat za nie zatrzymanie się na stopie zapłacisz to będzie wszystko ok i mogę przejeżdżać płynnie, jak były remonty to o dziwo i w dzień jeździły :), a na Wojska Polskiego stop jest zasłonięty przez sygnalizację, było zielone pociąg przejechał a samochód wbił się w niego i kto był winny? Kierowca bo nie zatrzymał się na stopie (znak sygnalizacja uszkodzona również wisi)

     • Głos pisze:

      Wcale mnie nie dziwi że ktoś się wbił w lokomotuwę na WP. Dla was baranów to nawet prawidłowo wykonać lewoskręt jest nie lada wyczynem więc rozumiem że musicie wychamować cały ruch, stanąć 5x się rozejrzeć i jeszcze postać dla pewności kilka sekund zanim wjedzie i na to torowisko…

    • Anonim pisze:

     Przecież tam jest monitoring. Wystarczy, że ktoś wpadnie na pomysł wlepiania mandatów. Kto normalny się nie zatrzyma?

    • romadur pisze:

     Nie przed torami, a przed znakiem STOP oazo intelektu. Usunąć znak i po krzyku.

    • Ytrewq pisze:

     Baran to ty jesteś. Jeszcze rondo nie powstało a ty już wiesz co się będzie działo na zjeździe. Tak to jest że najgłośniej krzyczą barany dla których proste skrzyżowanie jest wielkim wyzwaniem.

     • Głos pisze:

      Spójrz baranie na mapkę pod artykułem, będziesz wiedział gdzie biegną tory… Aż tak ograniczony jesteś?

    • mmmmmmmm pisze:

     baranem to jesteś ty. Na przejazdach kolejowycz często sa tacy bohaterowie jak ty, tylko ze w drewnianych garniturach

   • mmmmmmmm pisze:

    a kto się tam zatrzymuje?

  • xxl pisze:

   A tacy Janusze jak Ty mają potem problemy przy lewoskręcie z Wojska Polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły