Ekshibicjonista podejrzany o próbę gwałtu?

Region

Zbigniew Z., który w stroju rowerzysty obnażał się przed dziećmi w kilku miejscowościach naszego regionu, jest podejrzany o usiłowanie obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej z nieletnimi poniżej 15. roku życia.

To oznacza, że 34-letni ekshibicjonista prawdopodobnie nie ograniczył się tylko do obnażania się przed dziećmi. – Zbigniew Z. usłyszał trzy zarzuty z art 13 par. 1 w związku z art 200 par. 1 Kodeksu Karnego i kolejne dwa z art 200 par. 4 Kodeksu Karnego – informuje Andrzej Zwoliński z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Artykuł 200 par. 1 brzmi: „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.”. Prokuratura łączy go z art 13 par. 1, który stanowi: „Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.”.

Pozostałe dwa zarzuty oparte są na art. 200 par. 4: „Karze określonej w par. 3 (do trzech lat więzienia) podlega, kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej”.

Decyzją pruszkowskiego sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna wpadł w ręce policji w niedzielę, 4 września, po tym jak m.in. na terenie Brwinowa, Milanówka i Błonia obnażał się przed dziećmi w wieku 9-11 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.