Ekrany na Al. Jerozolimskich?

Pruszków

Pruszkowianie, którzy mieszkają w okolicy rozbudowanego odcinka Al. Jerozolimskich boją się hałasu. Ich zdaniem po przebudowie przybędzie samochodów w tym rejonie, a co za tym idzie będzie również głośniej.

Pierwotnie plany poszerzenia Al. Jerozolimskich na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Bohaterów Warszawy zakładały budowę ekranów dźwiękochłonnych. Zwłaszcza, że wykonane już siedem lat temu badania hałasu wykazały, że normy były przekroczone zarówno w dzień jak i w nocy.

W międzyczasie pomysł związany z budową ekranów upadł. Drogę rozbudowano bez tych elementów. Mieszkańcy, których domy znajdują się w rejonie wspomnianego odcinka boją się, że teraz hałas będzie jeszcze większy. Czy jest więc szansa na to, by przy drodze ekrany jednak się pojawiły? – Drogowcy na tym odcinku musieli nieco przekroczyć linię drogową. Wykupiono dodatkowe grunty i wycięto drzewa i krzewy. W ten sposób zniknęła warstwa izolacji akustycznej – mówi Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa. – Mamy uzgodnione z marszałkiem, że po zakończeniu tej inwestycji zostaną wykonane specjalistyczne badania uciążliwości akustycznej – zaznacza.

Prezydent Jan Starzyński zapewnia, że jeśli zajedzie taka konieczność, to ekrany zostaną ustawione tam gdzie będzie to wymagane.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.