Ekopark coraz piękniejszy

Region

Żyrardowski zieleniec przy ul. Nietrzebki zmienia się nie do poznania. Otwarcie nowego miejsca do spędzania wolnego czasu zaplanowano na wrzesień.

– Nie możemy się doczekać otwarcia tego magicznego miejsca, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Choć na powierzchni pojawiły się niektóre elementy, w tym zabawki dla dzieci i widać zarys alejek, to do końca jeszcze mnóstwo pracy – informuje żyrardowski magistrat. 

A jest na co czekać. Ekopark powstaje na terenie blisko 36 tys. m kw. Znajdzie się tu szereg atrakcji dla osób w każdym wieku! Dla miłośników aktywnego spędzania czasu pojawi się również siłownia plenerowa. W jej skład wejdą takie urządzenia jak: biegacz, orbitrek, koła Thai Chi, motyl, rower i inne. Siłownia będzie idealnym uzupełnieniem dla zestawy do street workoutu, który już istnieje w tym miejscu. Nie zabraknie również toru dla łyżworolek.

To tyle jeśli chodzi o atrakcje dla starszych użytkowników. Jakie atrakcje przygotowano dla maluchów w ekoparku nie może zabraknąć dużego placu zabaw. Pojawi się zestaw zabawek z grą w kółko i krzyżyk, rurką do przewrotów i zjeżdżalnią. Nie zabraknie również innych wolnostojących elementów jak huśtawki, ścianki wspinaczkowe, zjazdy linowe, platforma do balansowania czy równoważnie. Ciekawym elementem będzie również linarium w kształcie smoka oraz ścieżka muzyczna z kontrabasem, harfą, cymbałkami i bongosami. Lin

Na terenie ekoparku znajdzie się również taras widokowy, miejsce do grillowania. Nie zabrakło też miejsca na stoły do ping-ponga i… piłkarzyki. Sporo zabawy przyniosą również gry planszowe zarówno te na specjalnych stołach: szachy, warcaby i chińczyk, jak i te naziemne. W ekoparku powstanie bowiem duża naziemna szachownica.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.