Egzaminy gimnazjalne odbyły się i to bez zakłóceń

Region

W naszym regionie w środę egzaminy gimnazjalne odbyły się we wszystkich szkołach, choć odbywały się w szczególnych warunkach – wielkiego strajku nauczycieli.

W środę o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Uczniowie stanęli przed sprawdzianem swojej wiedzy humanistycznej. Jutro zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a w piątek z językiem obcym.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie nie otrzymała informacji, aby znalazła się jakakolwiek szkoła, w której egzaminu nie przeprowadzono zgodnie z planem. Takie głosy nie dotarły również do naszej redakcji. Można uznać, że egzaminy przebiegły bez większych problemów. Ale… jak już napisaliśmy we wstępie w szczególnych warunkach.

Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki poinformował po południu, że egzaminy odbyły się w 983 placówkach oświatowych. Egzaminy pisało 52 tys. uczniów. Zakłóceń nie stwierdzono. Więcej tutaj.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku wpisów z oficjalnych stron facebookowych gmin i burmistrzów:

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Egzaminy gimnazjalne odbyły się i to bez zakłóceń”

 1. troll pisze:

  Wczoraj nauczyciel po 4 godzinach wyczerpującego strajku w szkole przyszedł do domu i przez 6 godzin udzielał płatnych korepetycji uczniom., przygotowując ich do egzaminu. To skandal żeby się tak przemęczał. Przez 6 godzin było u niego 18 osób które zapłaciły za usługę ok 1800 zł.

 2. Uczeń pisze:

  Nauczyciele olewają pensje, Mają 300 zł nieopodatkowanego dochodu za 1 godzinę korepetycji, mogą strajkować do woli. Dlaczego nadal udzielają płatnych korepetycji, powinni uczyć za darmo.

 3. Ggh pisze:

  Dlaczego za po kiedy to zamknięto 1146 szkół i zwolniono 40tysiecy nauczycieli to wtedy nie protestowali, klubie Roszkowski mówiła. W 2012,ze forsy na podwyżki nie ma

  • trol pisze:

   Wczoraj nauczyciel po 4 godzinach wyczerpującego strajku w szkole przyszedł do domu i przez 6 godzin udzielał płatnych korepetycji uczniom., przygotowując ich do egzaminu. To skandal żeby się tak przemęczał. Przez 6 godzin było u niego 18 osób które zapłaciły za usługę ok 1800 zł.

 4. Nauczyciel pisze:

  Nauczyciel zarabia 40 zł na rękę za godzinę pracy. chcą teraz podwyżki 10 zł. Kto z was zarabia 40 zł?

 5. Czas_na_CBA pisze:

  Strajkujący nauczyciele powinni dostać nagany i kary finansowe a za rozsyłanie smsów nawolujacych do działania na szkodę uczniów Sąd karny grzywna prace społeczne albo kratki

 6. nicze pisze:

  PiS naważył sobie piwa to teraz będzie musiał wypić, oświata i edukacja nie potrzebuje rewolucji tylko ewolucji kto tego nie pojmuje niech lepiej się za to nie bierze, na żywych organizmach jakimi są dzieci, rodzice i nauczyciele rewolucyjnych eksperymentów się nie prowadzi bo to tylko szkodzi a nie pomaga. Za brak zrozumienia tej tematyki PiS poniesie konsekwencje bo widać z tego, że ich edukacja poszła w las …….

  • xxz pisze:

   A ten strajk najlepiej potwierdza tę teorię, że edukacja nie potrzebuje rewolucji. Edukacja niektórych nauczycieli nie poszła w las ale na wieś „Krówka robi mu, mu, mu. Świnka robi chrum, chrum, chrum …”

   • ha, ha pisze:

    xxz , te mu, mu, mu i chrum, chrum, chrum dobrze ci wychodzi, wiadomo więc gdzie jest twoje miejsce, u żłoba ……

    • Zed pisze:

     Dzieci po tym strajku będą miały niezłą bekę z przebojów Ciamajdanu 3: „Są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart, mniej niż krowaaa, mniej niż krowaaa o o o o o mniej niż krowaaa”

 7. Piastun pisze:

  Baca Broniarz prowadzi swoje barany na rajskie pola szczawiu i mirabelek 😉

  • Polska pisze:

   Od kiedy to jeden człowiek dyryguje strajkiem? Nie widzisz że Polska się obudziła i setki tysięcy nauczycieli! Nikt ich nie zmusza, a wręcz widząc działania tej bolszewickiej władzy są zastraszani że kasy nie dostaną itp. , a i tak protestują! Polska wolna od pis!!!

   • Zed pisze:

    Kasy nie można dostać jeżeli się nie pracuje. Za czas strajku kasę organizuje związek zawodowy ze swoich składek chyba, że w porozumieniu o zakończeniu strajku jest inaczej ustalone i pracodawca godzi się zapłacić. Najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do zrozumienia dla nawiedzonych.

    • Polska pisze:

     Rozumiesz chłopcze słowo zastraszany które napisałem? Otóż pis ciągle straszy że pieniędzy strajkującym nie może wypłacić. Rząd oczywiście że nie ale samorządy tak, a oni gadają że nikt (poza związkiem zawodowym), bo jak co to niezgodne z prawem! Co to jest jak nie zastraszanie? To samorządy zatrudniają nauczycieli, a ci mają powiedziane, żeby nie ważyli się tego robić. To jest bolszewia w czystej postaci. AROGANCJA I BUTA

     • Zed pisze:

      Dziwię dlaczego prezydent Trzaskowski, jako władza samorządowa jeżeli według kolegi może wypłacić nauczycielom pieniądze za strajk, tak stanowczo stwierdza, że to nie jest możliwe. W sumie to prezydent Trzaskowski pewnie zna art. 23 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Koledze też proponuję zapoznać się i przestać wypisywać głupoty.

  • wojtek pisze:

   a twój debilizm przekroczył już wszystkie dopuszczalne normy

 8. POZYT. pisze:

  Najważniejsze jest dobro naszych dzieci ! Super że egzaminy się odbyły ! Walczyć o swoje należy, ale w cywilizowany sposób. Nie kosztem dzieci. Mamy na to cały rok i wakacje. Może mniejszymi kroczkami uda wywalczyć się więcej ?

 9. Gościówa pisze:

  Z przodu łata, z tyłu dziura to Broniarza kreatura 🙂

  • Polska pisze:

   Tak tak pisowski propagandysto, Broniarz król strajku a setki tysięcy nauczycieli jego niewolnicy którzy robią co im król Broniarz powie! HAHAHAHAHAHA więcej tvpis lemingu

 10. Kacz pisze:

  Precz z Pisem! Nigdy więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły