„Egzamin” w Pruszkowskim Klubie Filmowym

Pruszków

Szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie sobotniego wieczoru? Jesteście miłośnikami europejskiego kina? Jeśli tak to koniecznie zapoznajcie się z propozycją Pruszkowskiego Klubu Filmowego.

Tym razem na ekranie zobaczymy belgijsko-francusko-rumiński dramat „Egzamin” w reżyserii Cristiana Mungiu. Film przedstawia losy lekarza Romea Aldei i jego córki. Ta w przededniu egzaminu maturalnego zostaje napadnięta i prawie zgwałcona. Zatroskany ojciec boi się o wynik matury. A ten według Romeo jest przepustką do lepszego świata – prestiżowego stypendium na studia w Londynie.

Romeo chcąc zadbać o dobry wynik matury postanawia wejść w niezbyt wygodny układ z dawnym przyjacielem z dzieciństwa, komendantem miejscowej policji z „wtykami” w komisjach maturalnych. W zamian oferuje przyspieszenie operacji wuja jednego z podwładnych komendanta. Jednak nie jest to przysłowiowa „przysługa za przysługę”. Romeo wpada w siatkę nepotyzmu, cichych układów i pozornie niezobowiązujących aktów lojalności. Jak skończy się ta historia?

Jeśli zainteresowała Was ta historia to koniecznie wybierzcie się na seans Pruszkowskiego Klubu Filmowego, który odbędzie się dziś (11 marca) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk”. Organizatorem seansu jest Stowarzyszenie Forum Pruszków.

Start: 11 marca (sobota), godz. 18.00.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Wstęp wolny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.