Dźwigowa zmorą kierowców i pieszych

Region

Dziś dopiero czwarty dzień remontu Dźwigowej. Z powodu prac prowadzonych w tunelu na drogach panuje chaos.

Z powodu remontu Dźwigowej trzeba było zmienić organizacje ruchu. Zamkniecie tunelu skomplikowało jazdę kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej. Wczoraj kierowcy na wszystkich objazdach stali w korkach. – Przez zamkniecie tunelu muszę wyjechać godzinę wcześniej, żeby zdążyć do pracy – zaznacza pan Grzegorz z Piastowa. – Wczoraj stałem w korku przez 45 minut – dodaje.

Niestety jeszcze gorzej jest z komunikacją miejską. Większość linii została skrócona i dojeżdża tylko do przystanku Wałowicka. Dla ułatwienia przejazdu w kierunku Woli i Bemowa ZTM uruchomił zastępczą linię Z-9. Niestety przejazd wytyczonymi objazdami trwa ponad godzinę. Niektórzy postanowili skrócić sobie czas podróży i aby dostać się do ulicy Powstańców Śląskich przechodzą przez tory kolejowe nad Dźwigową. Podróżni wspinają się na skarpy wiaduktów i przedostają się na drugą stronę miedzy przejeżdżającymi pociągami. Wśród nich znajdują się również osoby, które przechodzą miedzy wagonami pociągów, które oczekują na zmianę zwrotnicy. Ta trasa zajmuje im zaledwie kilka minut.

Rozwiązaniem byłoby stworzenie w tunelu tzw. azylu dla pieszych. Podróżni mogliby przedostać się na druga stronę miedzy dwoma bramkami. Niestety zastosowanie tego rozwiązanie jest niemożliwe. Drogowcy planują głęboki wykop i przejście w tym miejscy byłoby niebezpieczne.

Termin zakończenia remontu wyznaczony jest na 24 października. Drogowcy jednak przyznają, że data oddania tunelu do użytku może zostać przesunięta.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.