Dźwigowa zamknięta na tydzień

Region

1 października rozpocznie się remont ulicy Dźwigowej w warszawskich Włochach. Objazdy dla kierowców spoza Warszawy zostaną poprowadzone przez Piastów i Ursus.

Zarząd Dróg Miejskich postanowił po raz kolejny w tym roku zamknąć ulicę Dźwigową. Mimo remontów w kwietniu, lipcu i sierpniu jezdnia w tunelu pod torami PKP znów się zapadła. Problemy z nawierzchnią nie są spowodowane fuszerką wykonawcy a uszkodzoną kanalizacja deszczową.

System do odprowadzania wody deszczowej jak i wiadukty kolejowe przebiegające nad Dźwigową należą do PKP. Instytut Badawczy Dróg i Mostów stwierdził, że przyczyną powstających nierówności jest uszkodzenie systemu odwodnieniowego wiaduktów kolejowych. Z powodu zatkanego drenażu wiaduktów i nasypów kolejowych woda deszczowa zamiast spływać do kanalizacji podmywa podbudowę ulicy. W takim miejscu tworzy się pusta przestrzeń i nawierzchnia jezdni zapada się.

Drogowcy podczas wtorkowej konferencji prasowej ogłosili, że ulica zostanie zamknięta w nocy z 1 na 2 października. Modernizacja ma potrwać minimum tydzień. Prace będą prowadzone na odcinku 100 metrów i obejmą naprawę kanału odprowadzającego wodę, ułożenie drenażu, wymianę podłoża, ułożenie podbudowy jezdni i nowej nawierzchni. Remont zgodnie z zaleceniami ekspertów musi zostać wykonany jeszcze przed zimą

Planowany objazd będzie poprowadzony ulicami Połczyńską, Wolską, Kasprzaka do al. Prymasa Tysiąclecia. Kierowcy dojeżdżający spoza granic Warszawy mogą przejechać przez tory kolejowe w Piastowie lub ulicą Warszawską do Ursusa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.