Dziura w jezdni? Bezpańskie psy? Zgłoś problemy za pomocą aplikacji mobilnej!

Piastów

Piastów dołączył do projektu LocalSpot. Za pomocą smartfonu i zainstalowanej w nim aplikacji zgłosicie niemal każdy problem, który zauważycie w mieście.

Nieodśnieżona droga, niesprawne oświetlenie ulicy, dzikie wysypisko śmieci – problemy można mnożyć i mnożyć… Ale co z nimi zrobić? W Piastowie można je zgłosić włodarzom za pomocą smartfonu! Wystarczy zrobić zdjęcie, dodać opis, wysłać i już. W ciągu kilku sekund takie zawiadomienie trafi do odpowiedniego działu w urzędzie miejskim. Nie musicie szukać danych kontaktowych i chodzić od jednych drzwi do drugich.

Aplikacja LocalSpot jest zintegrowana z piastowskim magistratem od początku tego miesiąca. Jakie  problemy można zgłaszać? – Źle zaparkowane auto blokujące przejście dla pieszych, zaśnieżony chodnik, burdy i zakłócanie ciszy nocnej, wandalizm, niezabezpieczona budowa – te i wiele innych rzeczy można zgłaszać poprzez LocalSpot. Stworzono zarówno portal, jak i aplikację mobilną. Z analiz wynika, że rośnie liczba osób korzystających właśnie z aplikacji mobilnej. Dlaczego? Ponieważ telefon, który zawsze mamy przy sobie, umożliwia nam zgłaszanie problemów „tu i teraz” – napisano na stronie piastow.pl.

Ale najpierw aplikację trzeba ściągną na telefon. Następnie otwieramy ją, wskazujemy lokalizację, wybieramy kategorię, robimy zdjęcie, dodajemy opis problemu i gotowe. – Możemy zrobić to w pełni anonimowo, bez konieczności logowania. Dodatkowo – wszystkie zgłoszenia widoczne są na mapie lub liście i oznaczone kolorami (zgłoszone, w realizacji, zamknięte). Każdy użytkownik może je zobaczyć, skomentować, a także poprzeć, klikając symbol serduszka – czytamy dalej na stronie Piastowa.

Następnie magistrat deklaruje, że sprawą zajmie się najszybciej jak to tylko będzie możliwe.

Aplikacja jest bezpłatna. Więcej informacji: www.localspot.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.