„Dziupla” zlikwidowana w Podkowie

Podkowa Leśna

Siedem rowerów, kilkanaście sztuk elektronarzędzi, zegarki, biżuteria i narkotyki – to bilans przeszukania „dziupli” z kradzionymi przedmiotami, którą złodzieje urządzili w Podkowie Leśnej.

Jak doszło do okrycia tej przechowalni łupów? Zaczęło się od zwykłego zgłoszenia. – Policyjne działania rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu kradzieży roweru w Podkowie Leśnej. Grodziscy kryminalni szybko wytypowali do tego przestępstwa znanego z wcześniejszych czynów 34-latka. W toku czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mógł być sprawcą tej kradzieży oraz dwóch innych. Andrzej S. usłyszał zarzuty kradzieży trzech rowerów – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Wspomniane jednoślady odnaleziono na posesji w Podkowie Leśnej. – W różnych pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli 65 podejrzanych przedmiotów. Wśród nich było 7 rowerów, 17 elektronarzędzi, 13 zegarków, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, biżuteria i inne rzeczy, których pochodzenia nie potrafił wyjaśnić właściciel. Dodatkowo w domu mężczyzny zostały zabezpieczone ponad 2 gramy marihuany. Policjanci zatrzymali 58-latka i sprawdzają dokładnie każdą z zabezpieczonych rzeczy. Wśród nich odnalazły się między innymi dwa rowery skradzione wcześniej przez 34-latka. Mirosław R. usłyszał pięć zarzutów paserstwa i jeden posiadania środków odurzających – podaje grodziska policja.

W tej sprawie zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę. Chodzi o obywatela Ukrainy, który również znalazł się w posiadaniu skradzionego roweru.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.