Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia

Region

80 procent palaczy chce uwolnić się od nałogu. Średnio w swoim życiu podejmują 7-8 prób. W obchodzonym dziś Światowym Dniu Rzucania Palenia mają ku temu koleją okazję.

Krzysztof Przewoźniak z warszawskiego Centrum Onkologii podkreśla, że uzależnienie od tytoniu to choroba, którą należy leczyć. Sama silna wola palaczy nie wystarczy, aby na stałe zrezygnować z papierosów.

Krzysztof Przewoźniak dodaje, że międzynarodowe badania potwierdzają, iż wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych pomogło niektórym osobom w wyrwaniu się z nałogu i jednocześnie zmniejszyło ryzyko wystąpienia wielu chorób.

Według badań z ubiegłego roku  w Polsce codziennie pali 9 milionów osób – 34 procent mężczyzn i 21 procent kobiet. Ponad 70 tysięcy – umiera na nowotwory zależne od tytoniu.

Z okazji obchodzonego Światowego Dnia Rzucania Palenia w wielu miastach odbywają się festyny i spotkania promujące zdrowy styl życia. W Warszawie od 13.00 do 18.00 na Placu Konstytucji będzie można wykonać podstawowe badania – zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru oraz zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Lekarze będą udzielać porad, jak rzucić palenie. Ulicami stolicy będą jeździły tramwaje dla palaczy, którzy chcą i nie wiedzą jak skończyć z papierosami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.