Dziś znikną śmieci z Kań i Otrębus

Brwinów

Śmieciowy impas w Brwinowie dobiega końca. Pracownicy gminy jeszcze dziś mają zabrać worki z odpadami, które zalegają na ulicach Kań i Otrębus.

O śmieciowym problemie w Brwinowie pisaliśmy tutaj. Informacja o tym, że nowy harmonogram odbioru odpadów trafił do wszystkich mieszkańców Brwinowa wywołał burzę. Wielu czytelników praktycznie od razu przekazało nam informacje, że harmonogramy do nich nie trafiły. – Niestety pan burmistrz Brwinowa mija się z prawdą mówiąc „W grudniu do skrzynek trafił również nowy harmonogram odbioru odpadów. Niestety w ferworze przedświątecznych obowiązków nie każdy się z nim zapoznał”. Po prostu naiwnie sądzi, że jak coś polecił, to zostało wykonane. Wiem, że w niektórych częściach Brwinowa nowe harmonogramy faktycznie zostały doręczone, ale w moim rejonie (ul. Grodziska i okolice [rejon nr 6]) nikt ich nie otrzymał. To zapewne wina firmy śmieciowej, ale mieszkańcy płacą gminie i od niej mają prawo wymagać. A burmistrz powinien brać odpowiedzialność za to co mówi – napisał do nas czytelnik Andrzej. 

Mieszkańcy podkreślają również, że nikt nie przeprowadził z nimi konsultacji na temat częstotliwości odbioru odpadów. Radni wspólnie z burmistrzem zdecydowali, że odpady będą odbierane nie dwa razy,a jedynie raz w miesiącu. – Mieszkańcy są bezradni. Decyzja została podjęta po cichu, bez naszej zgody. Nie wyobrażam sobie co będzie latem – zaznacza Kamila. 

Jak tłumaczył wcześniej burmistrz ta zmiana była podyktowana chęcią oszczędności. – Gdybyśmy tego nie zrobili mieszkańcy musieliby płacić ponad 20 zł za wywóz odpadów segregowanych – mówił nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Urzędnicy z brwinowskiego magistratu poinformowali nas, że worki wystawione w Kaniach i Otrębusach zostaną odebrane do końca tego tygodnia. Co więcej planowana jest kolejna zmiana harmonogramu odbioru odpadów. – Harmonogram przekaże firma, która zajmuje się obiorem odpadów. Podobnie jak wcześniejsze harmonogramy i ten nowy trafi do skrzynek na listy – poinformowała nas Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Gminy Brwinów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.