Dziś wieczorem Brwinów opanują rowery!

Brwinów

Dziś o godzinie 19.00 wystartuje Brwinowska Nocna Masa Krytyczna. Mieszkańcy zbiorą się w rejonie Rynku i wyruszą na półtoragodzinną podróż na rowerach.

Za oknami jest szaroburo, często pada deszcz, a słońce chowa się za chmurami… Mimo to, brwinowianie nie boją się niesprzyjających warunków pogodowych! Wsiądą dziś na rowery i wyruszą zwiedzać gminę. Imprezy rowerowe organizowane są w Brwinowie kilka razy w roku. Ostatnia z nich to pielgrzymka rowerowa do Rokitna, podcza której wystartowało 45 rowerów.

Ale Brwinowska Nocna Masa Krytyczna to nie tylko zwykła przejażdżka. Będzie zawierać również elementy edukacyjne. – Impreza jest organizowana m.in. pod kątem edukacji bezpiecznego poruszania się w nocy, czyli nie tylko kwestią sprawności roweru, ale i jazdy z wykorzystaniem oświetlenia czy kamizelek odblaskowych. Całość połączona jest z krótką kilkuminutową pogadanką przeprowadzoną przez policjantów lub strażników miejskich właśnie na temat bezpiecznej jazdy po zmroku z wykorzystaniem ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych oraz na zasadach ogólnych ruchu drogowego po jezdni – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Dlatego też wszyscy uczestnicy muszą mieć  sprawne rowery wyposażone w obowiązkowe oświetlenie. Każdy rowerzysta musi również pamiętać o założeniu na siebie kamizelki odblaskowej. Chodzi o to, by być widocznym gdy zajdzie słońce. Zwłaszcza, że tak barwny i oświetlony korowód rowerowy wygląda bardzo ciekawie po zmroku!

– Impreza jest zgłoszona do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie na zasadzie wykorzystania dróg w sposób szczególny. W tym przypadku wszystko jest uzgodnione z komendą stołeczną oraz powiatową policji. Tak, że mamy dodatkowe wsparcie w zabezpieczeniu tej imprezy – dodaje Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.