Dziś Światowy Dzień Pingwina

Ważny Dzień

25 kwietnia obchodzimy święto jednych z najsympatyczniejszych zwierząt na świecie – pingwinów. Data ta została wybrana nie bez powodu! Więcej znajdziecie w poniższym tekście.

Pingwin to zwierzę, który zwykle darzymy sympatią. Być może to z powodu ich dość nieporadnego chodu lub samego wyglądu. Są one też umieszczane w rolach bohaterów wielu bajek dla dzieci, jak np. „Pingwiny z Madagaskaru”, w której pingwiny wcielają się w agentów specjalnych. Chociaż kto wie kim naprawdę są w realnym świecie… A pamiętacie animowany film „Happy Feet: Tupot małych stóp”? Główny bohater, Mambo odkrywa w sobie talent do tańca.

 

W dodatku ze Światowym Dniem Pingwina łączy się ciekawa anegdota. Wiecie dlaczego akurat 25 kwietnia ustanowiono ten dzień? Ponieważ w ostatnich siedmiu latach naukowcy zaobserwowali, że kolonia pingwinów z Adeli po miesiącach na morzu wraca na Antarktydę, czyli w rejon swoich terenów lęgowych, zawsze 25 kwietnia!

Ten dzień można wykorzystać również w inny pomysłowy sposób. Zrobiły to w minionym roku siostry dominikanki z Broniszewic (woj. wielkopolskie, koło Pleszewa). Dzień Pingwina przeobraziły w swoje święto i w ramach prezentów przyjmowały cegiełki na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży. Sprawdźcie sami:

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.