Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi!

Ważny Dzień

22 kwietnia to nie byla jaka data. Tego dnia prowadzone są różnorodne akcje, których celem jest propagowanie ekologicznych postaw i zachowań w społeczeństwie. Warto zwrócić uwagę na to co nas otacza i zadbać o porządek. I to nie tylko tego dnia.

Dzień Ziemi obchodzony jest po to by uświadomić wszystkich czym jest ekosystem planety i jak należy go chronić. Dlatego też podczas obchodów Dnia Ziemi odbywa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różne instytucje. To akcja, która co roku powtarza się wiosną. Dokładnie podczas równonocy wiosennej, w momencie gdy dzień trwa tyle samo, co noc.

Oczywiście ten dzień to tylko moment refleksji nad naszym zachowaniem. Chodzi o to, by zastanowić się nad naszymi błędami, żeby ich więcej nie popełniać. Każdy z nas niejednokrotnie wyrzucił śmieci na ulicę, w parku czy gdziekolwiek byle nie do śmietnika. Również wiele osób korzysta z pojazdów spalinowych aby podjechać zaledwie kilkaset metrów, a nie zawsze tak trzeba.

W Grodzisku Mazowieckim z tygodniowym opóźnieniem bo 29 kwietnia odbędą się warsztaty ekologiczne. Spotkanie zostanie zorganizowane w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej i rozpocznie się o godz. 11.00 polskim filmem przyrodniczo-dokumentalnym „Z Nurtem Życia”. Następnie o godz. 13.00 warsztaty ekologiczno-recyklingowe.

Również z tej okazji przedstawiciele pruszkowskiego magistratu z prezydentem na czele posadzili symboliczne drzewa w Parku Kościuszki. Ma to zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na to, co każdy z nas może zrobić dla środowiska. Transmisję „na żywo” z tego wydarzenia obejrzycie poniżej:
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.