Dziś Dzień Bezdomnych Zwierząt

Region

4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. W całej Polsce tysiące czworonogów czeka w schroniskach na swój nowy dom i kochającego właściciela. Jednak dobra informacja jest taka, że zjawisko bezdomności zwierząt stale zmniejsza się.

„Bezdomniaki” to liczna grupa zwierząt. Na szczęście adopcje pozwalają na ograniczenie tego problemu, bowiem coraz więcej psów i kotów znajduje swoje szczęśliwe domy. Inną przyczyną jest większa świadomość wśród ludzi i powszechniejsza sterylizacja oraz kastracja zwierząt. Wpływ na to ma również ich czipowanie. Właśnie dzięki takim działaniom na warszawskim paluchu udało się zmniejszyć liczbę zwierząt – w 2014 r. przebywało 2,5 tys. psów i kotów, a dziś ta liczba zmalała do 700.

Jak możemy pomóc? Jednym ze sposobów jest wyżej wymieniona adopcja zwierząt, jednak warto pamiętać, że musi to być przemyślana decyzja. Pies czy kot to nie zabawka. Możemy także wspomóc finansowo jedno z wybranych schronisk czy stowarzyszeń działających na rzecz zwierząt.

Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt zbiera na doposażenie punktu adopcyjnego. Wejdź tutaj i zostań darczyńcą!

Kolejnym przykładem może być Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku. Przekaż swoją bezinteresowną pomoc!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.