Dziś „Dzień bez samochodu”, czyli komunikacja za darmo

Region

Co roku 22 września prowadzona jest międzynarodowa kampania proekologiczna „Dzień bez samochodu”. To zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tego dnia komunikacja jest całkowicie bezpłatna.

W czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu samorządy, przewoźnicy i instytucje publiczne przekonują do korzystania z komunikacji publicznej poprzez rozmaite zachęty, w tym możliwość bezpłatnej jazdy autobusami czy pociągami. Dlatego też w Pruszkowie jeszcze do 23 września pasażerowie będą mogli podróżować autobusami komunikacji miejskiej za darmo. W Brwinowie linie od B1 do B10 będą bezpłatnie wozić przez cała sobotę.

 

Podobne rozwiązanie oferuje „wukadka”. – W dniu 22 września każdy pasażer może podróżować pociągami WKD na całej trasie, bez konieczności nabywania biletu na przejazd – informuje przewoźnik.

 

W sobotę nieodpłatnie skorzystamy z przejazdu pociągami i autobusami zastępczymi w barwach Kolei Mazowieckich. – W ramach oferty podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin-Lotnisko Modlin – zapewniają Koleje.

 

Za darmo będzie można jeździć też po całej Warszawie, zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie biletowej. Nie trzeba będzie kasować biletów w metrze, autobusach, tramwajach i pociągach SKM. Samochód będzie można zostawić na parkingach Parkuj i Jedź.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.